Sözcü Plus Giriş

E Devlet ile işsizlik maaşı sorgulama

İşsizlik maaşı ile ilgili sorgulama işlemleri e devlet üzerinden yapılabilir. İşte E devlet giriş kılavuzu ve işsizlik maaşı sorgulama adımları...

Güncellenme: 15:00, 26/11/2015
E Devlet ile işsizlik maaşı sorgulama

E devlet üzerinden işlem yapacak olan kişilerin, işsizlik maaşı sorgulama gibi işlemleri yapması da oldukça kolaydır. İşsizlik maaşı hakkında başvuru yapacak ya da işsizlik maaşı başvurusu ile ilgili takip işlemlerini yapacak olan kişilerin online olarak e devlet üzerinden kolay bir şekilde bilgilere ulaşması mümkündür. Sunulan hizmetlerden yararlanılması ile erişilebilecek olan işsizlik maaşı detayları için üyelik girişinin yapılması zorunludur. E devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanacak olan kişilerin, bu konuda yapması gereken üyelik oluşturmaktır.

Üyelik oluşturduktan sonra ise giriş yapılarak, tüm hizmetlere erişim sağlanabilir. Kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanacak olan kişilerin ek bir işlem yapmasına gerek yoktur. Yapılması gereken sadece hizmetler listesinden ilgili hizmetin seçilmesidir. Böylece hizmete ait yapılacak olan işlemler ya da bilgiler açılacak yeni ekranda yer alacaktır. E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde hizmetlerden yararlanmak için yapılacak işlemler bu kadar basittir.

İşsizlik maaşı, sigortalıların, haklı nedenlerden dolayı işsiz kalmasın durumlarında bağlanan bir maaş türüdür ve belli bir süre boyunca ödenmektedir. Ayrıca ödenme süresi tamamlanmadan önce kişinin bir işe başlaması halinde, işsizlik maaşı ödemeleri de durdurulmaktadır. İşsizlik maaşı hizmetinden yararlanacak olan kişilerin sigortalı dönemi boyunca sigortası üzerinden işsizlik ile ödemelerin yapılması gerekmektedir. Böylece işsiz kalındığı andan itibaren e devlet üzerinden işsizlik başvurusu ile ilgili işlemler yapılacak, işsizlik maaşı alınması için işlemlere başlanabilir.

E devlet üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte işsizlik maaşı almaya başlayacak olan kişiler, yeni bir işe girene kadar maddi yönden sorun yaşamadan, dönemi atlatabilmektedir. Bu açıdan işsizlik maaşı, işsiz kalan kişiler için oldukça önemlidir ve bu nedenle işsiz kalındığı andan itibaren işsizlik maaşının alınması için işlemlere başlanmaktadır. E devlet hizmetleri arasında işsizlik ödeneği başvurusu ve işsizlik ödeneği ödemesi gibi hizmetler bu konuda kişilere yardımcı olacaktır.

Yayınlanma Tarihi:07:22,