Reklamsız Sözcü

E Devlet KYK Burs ve Kredi Geri Ödeme İşlemleri

E devlet aracılığı ile yapılacak KYK geri ödeme sorgulama işlemleri için e devlet üyeliğine sahip olunması zorunludur. İşlem detayları haberimizde…

android-time 09:37
E Devlet KYK Burs ve Kredi Geri Ödeme İşlemleri
E devlet aracılığı ile yapılacak KYK geri ödeme sorgulama işlemleri için e devlet üyeliğine sahip olunması zorunludur. İşlem detayları haberimizde…

Öğrencilerin üniversite eğitimi sırasında aldığı krediler için e devlet üzerinden sunulan KYK geri ödeme sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. KYK geri ödeme sorgulama kapsamında yapılacak işlemler ile birlikte geri ödemenin ne zaman başlayacağı belirtilirken, bu konuda e devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde işlemlerin yapılabilir olması öğrencilerin işlerini kolaylaştırmıştır.

KYK geri ödeme sorgulama yapacak kişilerin e devlet üyelik girişi yaptıktan sonra aynı ad ile sunulan hizmete tıklaması yeterli olacaktır. E devlet üzerinden KYK tarafından sağlanan bu hizmet sayesinde tüm kredi alan kişilerin geri ödeme konusunda bilgi alması mümkün kılınmıştır. Geri ödeme noktasında kişiler geri ödeme tarihleri ve taksit miktarları öğrenilebilir.

E Devlet Şifre Alma
E devlet üzerinden eğitim alanında diğer hizmetlerden yararlanmak isteyen kişiler, yine hizmetlere göz atabilir. Böylece resmi olarak sunulan hizmetler aracılığı ile merak edilen tüm detaylar öğrenilebilir. E devlet üyeliği bulunmayan kişiler tarafından yapılacak olan işlemler PTT üzerinden şifrenin alınmasıdır. Şifre alındıktan sonra üyeliği olmayan kişiler bile kolay bir şekilde e devlete erişim sağlanması ve işlem yapılması mümkün olacaktır. Ücretli olarak şifrenin alınması sonrasında istenildiği zaman e devlete giriş yapılabilir. Bilgisayarlar dışında mobil olarak da giriş yapılarak, belirtilen hizmetlerden yararlanılabilir.

KYK Burs Ve Kredi Farkı Nedir?
Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan iki maddi yardım olan burs ve kredi, geri ödeme konusunda farklıdır. Kredi alan öğrencilerin kredi bitimi sonrasında geri ödemesi başlatılırken, burs alan öğrencilerin aldıkları maddi yardım karşılığında ödeme yapmasına gerek yoktur. Bu açıdan burs alacak kişilerin maddi durumuna bakılarak detaylı bir şekilde inceleme yapılırken, kredi için yapılan başvuruların büyük bir kısmı onaylanmaktadır. Bu açıdan kredi ve burs konusunda başvuru yapacak kişilerin belirtilen detaya dikkat etmesi gerekmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more