Reklamsız Sözcü

E Devlet portalında işsizlik maaşı sorgulama işlemleri

E devlet aracılığı ile pek çok hizmet hakkında bilgi alınabilir. E devlet işsizlik maaşı sorgulama işlemlerinin detayları haberimizde.

android-time 08:49
E Devlet portalında işsizlik maaşı sorgulama işlemleri
E devlet aracılığı ile pek çok hizmet hakkında bilgi alınabilir. E devlet işsizlik maaşı sorgulama işlemlerinin detayları haberimizde.

İşsizlik maaşı alan ya da konuyla ilgili başvurusunu takip etmek isteyen kişilerinkurumlara gitmesine gerek kalmadan tüm işlemlerini internetüzerinden yapması mümkündür. E devlet aracılığı ile sunulan işsizlik maaşı sorgulama hizmeti sayesinde tüm kişilerin işsizlik maaşı sorgulama yapması ve bu kapsamda işsizlik maaşı ileilgili bilgi alması mümkündür. Sizler de bu konuda bilgi almak ve durumunuzu görüntülemek için e devlet üzerinden işsizlik maaşı sorgulama yapabilirsiniz.

İşsizlik maaşı sorgulama işlemlerini yapacak kişileri işsizlik maaşı ile ilgili önceden bilgi alması yararlı olacaktır. Kişilerin belli bir süre boyunca sigortalı olarak çalışması ve çalışılan bu dönem içerisinde işsizlik maaşı için kesintilerin yapılması zorunlu olurken, bu şartları sağlayan kişilerin işten ayrılmaları durumundaişsizlik maaşı bağlanması söz konusu olabilmektedir. Bu konudaki en önemli detay, kişilerin kendi istediklerine göre bir işten ayrılmaması ve işveren tarafından haksız sebeplerden dolayı işten çıkartılması gerekmektedir. Bu aşrtlaır sağlayan kişiler için e devlet aracılığı ile sunulan işsizlik maaşı sorgulama gibi hizmetlerde büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

İşsizlik maaşı için hiçbir işlem yapmayan kişiler bu konuda online olarak işsizlik maaşı başvuru işlemlerini de yapabilmektedir. E devlet aracılığı ile yapılacak işsizlik maaşı başvuru işlemleri sayesinde gerekli başvuru yapılmış olacağından kişilerin başvuru ulaştıktan sonra incelmesi yapılacaktır. Sigorta üzerinden yapılan ödemeler ve işten çıkış nedenleri araştırılan kişilerin herhangi bir ihmali bulunmuyorsa ve işsizlik maaşı için tüm şartları taşıyorsa işsizlik maaşı bağlanacaktır.

E devlet aracılığı ile yapılacak bu işlemlerde kişilerin e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması zorunludur. Giriş işlemleri sonrasında direk site üzerinden yapılacak seçimler ile birlikte işsizlik maaşı sorgulama ve diğer resmi uygulamalar için işlem yapılabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more