Reklamsız Sözcü

Devamsızlık ve not bilgisi için e-okul kullanımı!

E okul platformuna giriş yaparak öğrencinin devamsızlık ve not durumu pratik bir şekilde öğrenilebilir. İşte e-okul kılavuzu...

android-time 07:54
Devamsızlık ve not bilgisi için e-okul kullanımı!
E okul platformuna giriş yaparak öğrencinin devamsızlık ve not durumu pratik bir şekilde öğrenilebilir. İşte e-okul kılavuzu...

E okul, MEB’in gerek öğrencilere gerekse de velilere sağladığı bir online platformdur. Bu platformda öğrenciler ve onların velilileri okul durumuyla ilgili pek çok bilgiye erişebilirler. E okul üzerinden öğrencilerin detaylı bilgiler görülebileceği gibi özellikle devamsızlık ve not bilgilerinin öğrenilebilir olması, sistemin daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ve gerekli altyapının sağlandığı e okul için sürekli güncellemeler yapılmaktadır. E okul yönetici girişi bölümünden yapılan giriş sonrasında öğrencilerin not ve diğer bilgileri sistem yüklenmektedir. Böylece veli ve öğrenciler tarafından yapılacak e okul sorgulamaları ile güncel bilgiler öğrenilerek, öğrenci takibi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

E okul öğrenci girişi yapılmasının ardından işlemlerin yönlendirilmesi ve kolay bir şekilde erişim sağlanması için menü açılacaktır. Menü üzerinden yapılacak seçimler ile birlikte gerekli bilgiler ekranda yayınlanacak, böylece yayınlanan bilgiler üzerinden yapılacak inceleme ile öğrenciler hakkında bilgi sahibi olunacaktır. En çok ilgi çeken bölümler not ve devamsızlık olduğu gibi, veliler öğrencilerin okula gidip gitmediğini öğrenmek ve derslerden aldıkları notları görmek için okul sistemini kullanmaktadır. Ayrıca sadece bilgisayarlar ile değil, cep telefonları ile uyumlu olan mobil üzerinden de giriş yapılabilmesi, tüm belirtilen imkanları daha da cazip hale getirmektedir. Okul portalı ile ilgili bilgi almak ya da öğrencilerini takip etmek isteyen kişilerin belirtilen işlemleri yapması yeterlidir.

E okul Öğrenci Giriş Bilgileri
Tüm öğrenciler için giriş bilgileri ilk girişi için aynı şekilde hazırlanmıştır. Bukapsamda öğrenci profili üzerinden e okul girişi yapacak olan öğrenci ve öğrenci velilerinin, öğrencilerin T.C. kimlik numarasıyla okuldaki numarasını şifre olarak kullanması gerekir. Belirtilen bilgilerin girilmesi ile birlikte öğrenci profili, e okul üzerinden açılacak ve öğrenilmek istenen tüm bilgilere kolay bir şekilde erişim sağlanacaktır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more