Reklamsız Sözcü

E Okul Girişi ile Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eğitim alanında kullanılan e okul aracılığıyla öğrencilerin nakil gibi durumları hakkında da bilgi alınabilir. E okul ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

android-time 08:13
E Okul Girişi ile Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?
Eğitim alanında kullanılan e okul aracılığıyla öğrencilerin nakil gibi durumları hakkında da bilgi alınabilir. E okul ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

E okul aracılığıyla yapılabilen işlemlerden birisi de nakil işlemleridir. Başka bir okula naklinin yapılması gereken öğrencinin e okul üzerinden işlemleri yürütülebilir. Bu sayede online olarak öğrencinin hangi okulda okuyacağına dair bilgiler kolay bir şekilde edinilebilir. Sizler de öğrencilerin nakil gibi işlemlerinde online olarak sunulan e okul üzerinden kolay bir şekilde bilgi sağlayabilirsiniz

Öğrencilerin nakil işlemlerinde tüm bilgilerin e okul üzerinden takip edilebildiği için nakil hallerinde de kolay bir şekilde bilgilere ulaşılabilir. Öğrencilerin devamsızlık gibi durumlarının da kolay bir şekilde görüntülenebilmesi eğitim sisteminin günden güne popüler olmasını sağlamış ve veliler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Bu açıdan şu anda eğitim sistemi için olmazsa olmazlardan birisi olan e okul milyonlarca veli ve öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Sizler de öğrencileri takip etmek ve okuldaki notlarını öğrenmek için sunulan uygulamadan yararlanabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olduğu gibi herhangi bir üyelik işlemini gerektirmemektedir. Öğrencilerin TC kimlik numarası ile birlikte okul numaralarını kullanılması sayesinde portala erişim sağlanabilmektedir. Böylece bilgi alınmak istendiği zaman da belirtilen giriş işlemlerinin yapılması yeterli olacak ve öğrenci profili üzerinden e okul erişimi sağlanacaktır.

Okul portalı aracılığıyla takibi yapılacak öğrencilerin başarı durumları da artmaktadır. Sürekli takip edilen ve sınavda başarı durumu kontrol edilen öğrencinin sınavlardan yüksek not alabilmesi için teşvik edilmesi e okul aracılığıyla mümkün duruma gelmiştir. Öğrencilerin okul sistemi üzerinden takip edilmesi gerektiği anlarda müdahalelerde bulunulması öğrencilerin başarılarını etkileyen önemli kriterler arasında bulunmaktadır. Sistemin cep telefonları üzerinden dahi kullanılabilir durumda olması bu konuda kişileri de teşvik etmiş durumdadır. bu açıdan gerekli hallerde resmi mobil uygulamalar aracılığıyla da gerekli işlemler kolay bir şekilde yapılabilir. Üstelik uygulamalar da ücretsizdir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5126.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more