Reklamsız Sözcü

E Okul Girişi ve Nakil İşlemleri

Nakil işemleri gibi E okula giriş ile faydalanılabilen hizmetler ve hizmet adımları rehberi haberimizdedir.

android-time 07:22
E Okul Girişi ve Nakil İşlemleri
Nakil işemleri gibi E okula giriş ile faydalanılabilen hizmetler ve hizmet adımları rehberi haberimizdedir.

E okul sisteminin eğitim alanında kullanıma başlanması ile birlikte, veli ve öğrencilerin eğitim ile ilgili yapacağı işlemler çok daha kolay bir şekilde online olarak yapılabilir duruma gelmiştir. Öğrencilerin yeni okul kayıtlarından okul nakil işlemlerine kadar tüm bilgilerin yer aldığı e okul bu açıdan büyük bir kolaylık sağlamış durumdadır. E okul üzerinden işlem yapacak olan veli ve öğrenciler için bilgisayarların yanında mobil uygulamalar da kullanılabilir durumda olduğundan bu konuda seçim şansı da sunulmuş durumdadır.

E okul nakil işlemleri için online olarak yapılacak işlem, nakil işlemlerinin takip edilmesidir. Nakil talebinde bulunan öğrencilerin yeni okula kayıt yapılıp yapılmadığı e okul üzerinden görülebilmektedir. Bu bakımdan öğrenci ve velilerin e okul üzerinden durumu takip etmesi, kolaylık sağlayarak nakil işlemlerinin gerçekleşmesi halinde bilgi verecektir. Özellikle eğitim ve öğretim dönemlerinin öncesinde yoğun olarak gerçekleştirilen nakil işlemlerinde, öğrencilerin hangi okulda eğitimine devam edeceği öğrenilebilir. E okul üzerinden alınacak olan bilgiler ya da yapılacak işlemler sadece öğrenci nakil işlemleri ile sınırlı değildir. Bu bakımdan özellikle yeni eğitim döneminin başlaması ile birlikte, öğrencilerin eğitim durumunu takip edilmesi için e okul kullanılabilir.

E okul aracılığı ile yapılacak olan takip işlemlerinde öğrencilerin derslerdeki başarı durumu, derslerden aldığı notlar görülebilir. Önceki yıllarda öğrenciler hakkında bilgi almak için okullara gitmek zorunda kalan veliler, artık okul sistemini kullanarak bu konudaki ihtiyaçlarını giderebilir. Bu açıdan mobil uygulamalarının kullanılması ile cep telefonları üzerinden öğrencilerin takibi yapılabilir. Tüm veliler tarafından kullanılabilir durumda olan okul portalı, ücretsiz olmasını yanında sürekli güncellenen bir yapıya sahiptir. Böylece herhangi bir bilgi eksiği ya da eski bilgilerin sürekli aynı kalması gibi bir durum olmadığı gibi öğretmen ve personeller tarafından öğrenciler hakkında gerekli olan tüm bilgiler sisteme hemen yüklenir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:0026.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more