Reklamsız Sözcü

E Okul Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

E okul sisteminden yararlanmak isteyenler e okul mobil uygulama sistemini de kullanabilir. E okul mobil uygulama detaylarını birlikte inceleyelim.

android-time 08:59
E Okul Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?
E okul sisteminden yararlanmak isteyenler e okul mobil uygulama sistemini de kullanabilir. E okul mobil uygulama detaylarını birlikte inceleyelim.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan e okul sistemi için özel olarak mobil uygulama da geliştirilmiştir. Bu uygulama aracılığı ile tüm veli ve öğrencilerin işlem yaparak bilgi alması mümkün olduğundan dolayı internet üzerinden yapılan işlemlere göre e okul mobil uygulama daha çok tercih edilmektedir. E okul mobil uygulama ile ilgili işlem yapmak isteyenlerin ilk olarak uygulamalar ile uyumlu cihazlara sahip olması gerekmektedir. Aksi halde kullanım konusunda sorun yaşanacaktır.

E okul mobil uygulama için gerekli olan uygulama farklı işletim sistemleri ile uyumlu olduğundan dolayı uygulama marketlere giriş yapılması gerekir. Uygulama marketlerde resmi olarak yüklenen e okul mobil uygulama indirilmesinin ardından cihazlara kurulum işlemleri otomatik olarak yapılacaktır. Kurulum işlemlerinin yapılmasının ardından ise kişiler istediği zaman e okul mobil uygulama üzerinden işlem yapabilir.

E okul mobil uygulama için internet üzerinden işlemlerin yapıldığı gibi yine üyelik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Giriş bilgilerinin girilmesinin ardından e okul mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde öğrenci profili üzerinden bilgi alınmaya başlanacaktır. E okul mobil uygulama hizmetlerinde herhangi bir fark bulunmadığı için kişilerin tüm hizmetlere kolay bir şekilde cep telefonu ya da tabletler üzerinden giriş yaparak bilgi alması mümkündür.

Veli ve öğrenciler tarafından kullanılan sistem sayesinde kolaylık sağlanacağı gibi okula gidilmesine gerek kalmayacak ve istenildiği zaman sistem üzerinden bilgi alınacaktır. Ders notlarının, yazılı sonuç açıklamalarının yapıldığı okul portalı, aynı zamanda güncel tutulmak için sürekli veri girişi ile desteklenmektedir. Okuldaki öğrenci bilgilerinin sürekli sisteme eklenmesi ile birlikte yapılacak sorgulamalar sayesinde hep güncel sonuçlara ulaşılmaktadır. Bu özellik dahi sistemin daha çok kullanılmasını sağladığından dolayı yeni sistemin tercih edilmesini, kullanılmasını arttırılmaktadır. Veliler gibi öğrenciler dahi bu konuda işlem yaparak durumunu kontrol edebilmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4526.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more