Sözcü Plus Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda çalışan öğretmenlerin, öğrenciler ile ilgili bilgi girişi yapabilmesi için e okul öğretmen girişi bölümü açılmıştır. E okul öğretmen girişi yapacak öğretmenler, açılacak yönetim portalı üzerinden kolay bir şekilde bilgi girişi yapabilmektedir. Bu bakımdan öğretmenlerin düzenli olarak yapması gereken e okul işlemleri için e okul öğretmen girişi sayesinde sisteme erişim sağlaması ve ardından gerekli giriş işlemlerini yapması gerekir.

Öğrenciler için okuldaki not, devamsızlık, okunan kitaplar gibi detaylı bilgilerin girişinin yapıldığı okul sistemi için öğretmen ve görevli personeller tarafından düzenli olarak bilgi girişi yapılmaktadır. Öğrencilerin okuldaki durumlarının aktarıldığı sistem için düzenli giriş yapılması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından zorunlu tutulmuştur. Özellikle devamsızlık konusunda okula gelmeyen öğrencilerin devamsızlık bilgileri ilgili gün içerisinde yapılarak, öğrencilerin okula gelmediği resmiyet kazandırılmaktadır.

E okul öğretmen girişi yapacak öğretmenlerin özellikle sınav notlarının açıklanması için sistemi kullanması gerekmektedir. Sistemaracılığı ile yapılacak işlemlerde gerek öğretmen gerekse de öğrenciler için herhangi bir ücret ödenmesine ya da üyelik alınmasına gerek yoktur. Direk sistem tarafından istenen T.C. kimlik numarası ve okul numarası gibi bilgilerin girilmesi ile birlikte okul sistemi için giriş işlemleri başarılı bir şekilde yapılabilecektir.

E okul öğretmen girişi için mobil uygulamalar da kullanılabilir. Öğrenci ve veliler tarafından kullanımda olan e okul mobil uygulaması için uygulama marketler üzerinden indirme işlemlerinin yapılması ve ardından uygulamanın cihazlara kurulması gerekir. Uygulama için gerekli işlemlerin yapılmasının ardından ise mobil uygulama kullanılabilir duruma gelecektir. E okul öğretmen girişi yapıldığı sırada aynı bilgisayar zerinden yapılan bilgi girişimdeki gibi mobil uygulamada da aynı işlemlerin yapılmasıgerek. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan hem mobil hem de bilgisayarlar üzerinden kolay bir şekilde e okul öğretmen girişi yapılabilecektir. Sizler de öğretmen girişi için yetkiliyseniz, belirtilen adımları takip edebilir ve sistem üzerinde oturum açabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:07:56,