Reklamsız Sözcü

E Okul Öğrenci Girişi ve Not Bilgisi Sorgulama

E okul öğrenci girişi ile öğrenciler not bilgilerini sistem üzerinden öğrenebilmektedirler. İşte E okul girişi ve öğrenci not bilgisi sorgulama detayları...

android-time 08:09
E Okul Öğrenci Girişi ve Not Bilgisi Sorgulama
E okul öğrenci girişi ile öğrenciler not bilgilerini sistem üzerinden öğrenebilmektedirler. İşte E okul girişi ve öğrenci not bilgisi sorgulama detayları...


Öğretmenlerin e okul sistemine giriş yapabilmesi için kendileri adına özel olarak açılmış olan üyelik bölümünü kullanması gerekmektedir. E okul resmi internet sitesinin sol bölümünde yer alan yönetici girişi bölümü sayesinde öğretmenler de sisteme erişim sağlayarak, bilgi girişi yapamaya başlayabilir. Öğretmenlerin e okul üzerinden sorumlu olduğu pek çok durum olduğu için güncel olarak işlemlerin zamanında yapılması gerekir. Öğrencilerin not bilgileri gibi detaylı bilgilerinin girildiği e okul sayesinde veli ve öğrenciler tarafından yapılan sorgulamalarda güncel not bilgilerine ulaşmak mümkündür. E okul üzerinden yapılacak olan öğretmen girişi sayesinde öğretmenler online işlem yapma şansını elde etmektir.

E okul sisteminin kullanılabilir duruma getirilmesi ile birlikte gerek öğrenci gerekse de öğretmenler için gerekli üyelik bilgileri sağlanmıştır. Üyelik bilgileri üzerinden yapılacak olan giriş işlemleri ile birlikte öğrenciler notlar hakkında bilgi alırken öğretmenler de öğrencilerin sınavlarda aldığı notları sisteme işlemektedir. Bu açıdan sorgulama işlemlerinin arka planda öğretmenler tarafından yoğun olarak çalışmalar sürdürülmektedir.

Sadece öğrenciler için değil veliler için de kullanılabilir durumda olan sistem üzerinden veliler öğrencilerin okuldaki durumunu kolay bir şekilde takip edebilmektedir. Yapılan sorgulama işlemleriyle birlikte öğrencilerin başarı durumu görülebildiği gibi öğrencilerin derslerinde devamsızlık ya da başarısız olma halinde veliler tarafından duruma müdahale edilebilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda e okul sisteminin kullanılması istenirken veliler için bu durumun çok önemli olduğu belirtilmiştir. Veliler tarafından yapılan takip işlemleri sayesinde öğrencilerin okuldaki tüm durumları hakkında bilgi almak mümkün duruma getirilmiştir. Bu açıdan okula gidilmesi için zaman bulamayan kişiler için internet üzerinden işlem yapmak oldukça kolaydır. E okul öğretmen girişi gibi bölümlerin yanı sıra ana sayfada e okul öğrenci girişini kullanacak olan veliler böylece öğrenci profili üzerinden sisteme erişim sağlayabilir ve öğrencilerin tüm durumları hakkında kolay bir şekilde bilgi sağlayabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5726.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more