Reklamsız Sözcü

E Okul Öğretmen Girişi ile yapılan işlemler nelerdir?

MEB tarafından kullanıma sunulan e okul üzerinden yapan veliler gibi öğretmenler de işlem yapabilmektedir.

android-time 08:35
E Okul Öğretmen Girişi ile yapılan işlemler nelerdir?
MEB tarafından kullanıma sunulan e okul üzerinden yapan veliler gibi öğretmenler de işlem yapabilmektedir.

E okul sistemi veli ve öğrencilerin işlerini kolaylaştırmıştır. E okul üzerinden yapılan işlemler ile sağlanan bilgiler e okul öğretmen girişi yaparak sisteme erişim sağlayan ve öğrencilerin bilgilerini yükleyen öğretmenler sayesinde olmaktadır. Bu açıdan sistem üzerinden sorgulamaların yapılabilmesi için e okul öğretmen girişi ile sisteme giriş yapacak öğretmenlerin düzenli olarak bilgi aktarması gerekmektedir. Böylece sistem sürekli güncel kalmakta ve bununla birlikte sistemden yararlanacak olan öğrenci ve veliler güncel bilgilere ulaşarak bilgi sağlayabilmektedir.

E okul aracılığıyla bilgi almak isteyen veliler ve öğrenciler resmi sitede yer alan öğrenci girişi bölümünü kullanmalıdır. İlgili bölümün kullanılmasıyla birlikte sisteme erişim sağlanacak ve öğrenci profili üzerinden e okul sorgulamaları yapılabilecektir. Sunulan sorgulama hizmetleri sayesinde öğrencilerin not bilgisi ve devamsızlık durumu gibi detaylar görülebilir. E okul resmi sitesinde öğrenci girişinin yanında öğretmenlerin de giriş sağlaması için bölüm açılmıştır. Bu bölümü kullanacak olan öğretmenler portala erişim sağlayacağı gibi erişim sağladıktan sonra da kolay bir şekilde işlemlerini yapmaya başlayabilecektir.

E okul öğretmen giriş yapacak olan öğretmenlerin bu konuda öğrenci girişi bölümü yerine sol alt köşede yer alan yönetici giriş bölümünü kullanması gerekir. Böylece sisteme erişim konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Öğretmenler sisteme giriş yaptıktan sonra yapacağı işlemlere göre menü üzerinden seçim yapabilir. Böylece yapılması gereken işlemler yapılacak, öğrenci ve veliler aracılığıyla bilgi almaya devam edilecektir. E okul bilgi girişi konusunda öğretmenler gibi personeller de sorumludur. Personellerin giriş yapabilmesi için öğretmenler ile aynı giriş ekranını kullanması gerekmektedir. Aynı işlemler, sorumlu personel tarafından da yapılacak ve e okulun güncel kalması sağlanacaktır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5426.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more