Reklamsız Sözcü

E Okul Online Kayıt İşlemleri

E okul sistemin kullanılmaya başlanmasının ardından sisteme yeni özellikler yüklenmiştir. E Okul kayıt işlemleri de bu özelliklerden birisidir.

android-time 10:03
E Okul Online Kayıt İşlemleri
E okul sistemin kullanılmaya başlanmasının ardından sisteme yeni özellikler yüklenmiştir. E Okul kayıt işlemleri de bu özelliklerden birisidir.

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile öğrenci ve velilerin kolay bir şekilde işlem yapması adına e okul sistemi kullanıma sunulurken, aynı zamanda yeni okula başlayacak olan öğrencilerin kayıt işlemleri de sistem üzerinden yapılabilmektedir. Geliştirilen özel bir sistem sayesinde öğrencilerin en yakın okullara nakil işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Öğrenciler hangi okullarda okuyacağına ve eğitimine devam edeceğini öğrenmek için e okul üzerinden işlem yapılabilir.  E okul sunulan bu hizmetler ile birlikte yoğun olarak kullanılırken aynı zamanda öğrencilerin takip işlemlerinin de yapabilir durumda olması avantaj sağlamaktadır.

Online olarak sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin bu konuda online olarak e okul sistemine giriş yapması yeterli olacaktır. Yapılacak giriş işlemlerinin ardından sistem tarafından öğrenci profili üzerine tüm bilgiler yayınlanacak ve böylece giriş yapan kişinin bilgi alması sağlanacaktır. Özellikle veliler tarafından e okul girişi yapılırken bu konuda gerek ders durumu gerek e nakil işlemleri gibi bilgiler alınabilmektedir. Portalın tamamen ücretsiz olması daha fazla kişi tarafından sistemin kullanılabilir hale gelmesini sağlamıştır. İnternet üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte eğitim alanındaki resmi bilgiler öğrenilecektir. Bu açıdan kişiler, aldıkları bilgilere güvenebilir ve sürekli onlineolarak öğrenci takibi yapabilir.

Eokul aracılığı ile yapılacak işlemlerde kişilerin öğrencilerin TC kimlik numarası ile birlikte şifresini kullanması yeterlidir. Kullanacak üyelik girişi ile online olarak bilgilerin sağlanması oldukça kolaydır. Öğrencilerin e okul nakil işlemleri için bilgi almak da bu sayede çok daha kolay bir hale gelecektir. İnternet sitesinde yer alan bilgiler dâhilinde erişim sağlayacak olan kişiler giriş yaptıktan sonra istedikleri hizmet seçerek konu ile ilgili bilgi sağlayabilir. Bu açıdan gerek giriş işlemleri gerek giriş sonrasında okul sisteminin kullanımı ile ilgili kişilerin herhangi bir sorun yaşaması da mümkün değildir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more