Reklamsız Sözcü

E Okul Sistemi ile E Kayıt İşlemleri

MEB'in oluşturduğu e okul ya da veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin kendilerinin ve velilerinde çocuklarının okul durumunu öğrenmelerini sağlıyor.

android-time 07:49
E Okul Sistemi ile E Kayıt İşlemleri
MEB'in oluşturduğu e okul ya da veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin kendilerinin ve velilerinde çocuklarının okul durumunu öğrenmelerini sağlıyor.

Eğitim alanına teknolojinin girmesiyle birlikte hem daha pratik çözümler getirilmekte hem de eğitimdeki kalite artmaktadır. Bu kapsamda veli ve öğrenciler tarafından kullanılması amacıyla oluşturulan e okul yoğun bir ilgi görmektedir. Velilerin öğrencilerin hakkında bilgilere ulaşmak için kullanabileceği resmi kaynak durumunda olan e okul aracılığıyla yapılacak işlemler sayesinde velilerin gerek duyduğu bilgiler sağlanmaktadır. Aynı zamanda Veli Bilgilendirme Sistemi olarak da bilinen e okul üzerinden yapılacak işlemlerde öğrencilerin profil bilgilerinin girilmesi yeterlidir. Bu sayede üyelik girişi bölümü geçilerek kolay bir şekilde öğrenciler hakkında bilgi alınmaya başlanabilir.

E Okul sisteminin kullanacak olan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta öğrencilerin üyelik bilgilerinin doğru olmasıdır. Üyelik ekranında giriş yapacak olan kişiler herhangi bir bilgi yanlışında sisteme erişim sağlamada sorun yaşayabilir. Bu nedenle sorunsuz bir şekilde eğitim portalına giriş yapmak isteyenlerin güncel ve doğru üyelik bilgilerini kullanması gerekmektedir. E okul aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanacak olan kişiler böylece öğrenciler hakkında merak edilen tüm detaylar öğrenebilecek ve aynı zamanda öğrenci takip işlemlerini de gerçekleştirecektir. E okul aracılığıyla ulaşılacak olan bilgilerin resmi olması bu anlamda güvenilirliği de sağlamış durumdadır.

E okul üzerinden işlem yapacakların aynı zamanda mobil uygulamaları telefonlarına kurması da kolaylık sağlayacaktır. Mobil uygulamalar üzerinden yapılacak giriş işlemlerinde öğrencilerin üyelik bilgilerinin kullanılması istenecektir. Bu açıdan mobil uygulama üzerinden yapılacak bilgi girişi sonrasında cep telefonlarının ekranı üzerinden de e okul ile ilgili işlemler yapılmaya başlanabilir. Bu konuda sınırsız bir şekilde seçimler yapılabilir ve hizmetler üzerinden bilgi sağlanabilir. E okul sisteminin ücretsiz olması velilerin istediği zaman giriş yaparak bilgi almasını sağlamaktadır. Bu açıdan hiçbir şekilde sınırlamanın bulunmaması avantaj sağlamış hem de tüm velilerin sistemi kullanması için teşvik etmiştir

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5526.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more