Reklamsız Sözcü

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü

E okul veli bilgilendirme sistemi işlem menüsü öğrenciler hakkında pek çok konuda bilgi alınmasını sağlamaktadır.

android-time 09:42
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşlem Menüsü
E okul veli bilgilendirme sistemi işlem menüsü öğrenciler hakkında pek çok konuda bilgi alınmasını sağlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan e okul veli bilgilendirme sisteminde öğrencilerin farklı konulardaki durum da takip edilebilir. Öğrencilerin okuldaki tüm durumlarının aktarıldığı özel okulda, haftalık ders programı dahi görülebilir. Öğrencilerin hangi gün ve saate hangi derse gireceği, e okul ders programı ile öğrenilebilir. Bu açıdan özellikle veliler, e okul veli bilgilendirme sistemini kullanarak öğrencilerini mutlaka takip etmelidir.

RESMİ E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E okul sistemine giriş yapacak veliler, ilk olarak sorgulama sitesinde de kapsamlı olarak anlatılan e okul veli bilgilendirme sistemi başlıklı yazıda da belirtilen ekrana erişim sağlar.

Resimde de görüldüğü üzere veli bilgilendirme sistemi bölümünden veliler sisteme erişim sağlayabilir. Giriş için öğrencilerin bilgileri kullanılmalıdır. T.C kimlik numarası ve öğrenci okul numarası ve güvenlik rakamları forma girilmelidir. Kişiler e okul veli bilgilendirme sisteminde işlem yaparken en çok güvenlik kodu girmede sorun yaşamaktadır. Fakat resimde görülen rakamların sırasıyla güvenlik kodu bölümüne girilmesi sorun yaşanmasını önler. Giriş sonrasında açılan menüden seçim yaparak haftalık ders programı başta olmak üzere tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün durum gelir.

Sisteme Giriş Detayları

E okul giriş konusunda sorun yaşayan kişiler farklı zamanlarda sisteme giriş yapmayı yeniden denemelidir. E okul kullanımının çok olduğunu düşünürsek zaman zaman sistem üzerinde yoğunluk yaşanması anlaşılabilir bir durumdur. Ayrıca e okul yardım bölümünden sisteme erişim sağlanması, giriş konusunda yaşanan sorunlar ve çözümleri gibi konularda bilgi alınabilir. Kişiler bu açıdan yaşadığı sorunlarda belirtilen rehberlerden destek alarak, sorunsuz bir şekilde sisteme giriş sağlayarak, öğrenci takibi işlemlerini yapabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:3222.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more