Reklamsız Sözcü

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Girişi

E okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin not ve devamsızlık gibi bilgileri öğrenilebilmektedir. E okul VBS kullanımı ve detayları haberimizd

android-time 09:50
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Girişi
E okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin not ve devamsızlık gibi bilgileri öğrenilebilmektedir. E okul VBS kullanımı ve detayları haberimizd

E okul veli bilgilendirme sistemi olarak kullanıma sunulan özel portal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenirken, tüm öğrencileri için okuldaki durumlar hakkında bilgi almak da sistem sayesinde mümkün duruma gelmiştir. Veliler öğrencilerin takip işlemlerini yapmak için istedikleri zaman e okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapabilir. Gerek giriş gerekse de giriş sonrasında yapılacak işlemlerde herhangi bir sınırlama getirilmediğinden dolayı istenilen şekilde işlemler yapılabilir.

E okul veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile işlem yapmak isteyen veli ya da öğrencilerin iki giriş seçeneği bulunmaktadır. İsteyenler mobil uygulama üzerinden isteyenler de resmi internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde öğrenci profiline giriş yaparak bilgi almaya başlayabilir. Bu konuda iki sistem üzerinden de yapılacak işlemlerde herhangi bir fark bulunmadığı gibi iki seçenek de ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Bu açıdan herhangi bir e okul veli bilgilendirme sistemi giriş seçeneği kullanılarak işlemlere başlanabilir.

E okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapıldıktan sonra öğrenciler hakkında en çok öğrenilmek istenen bilgi öğrencilerin notlarıdır. Öğrencilerin dönem içerisinde girdiği sınavlardan kaç puan aldığı ve bu kapsamda ne kadar başarılı olduğu görülebilmektedir. Bu açıdan velilerin öğretmenler ile not konusunda konuşmasına gerek kalmadan tüm bilgiler e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden görülebilir.

E okul veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile yapılabilecek diğer bir işlem ise devamsızlık sorgulamadır. Öğrencilerin okula ne zaman gittiği, ne zaman gitmediği detaylı olarak görüşebilmektedir. Bu açıdan öğrencilerin okul devamsızlık durumu da görülerek öğrencinin takibi yapılabilmektedir. Okul ile ilgili herhangi bir bilgi ihtiyacı olduğunda kullanılabilecek olan e okul veli bilgilendirme sistemi için mobil uygulamanın kullanılması daha yararlı olacaktır. Bu açıdan uygulama marketlerden uygulama indirilerek, e okul veli bilgilendirme sistemi ücretsiz olarak kullanılabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4826.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more