Reklamsız Sözcü

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne (VBS) giriş nasıl yapılır?

E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak öğrencilerin eğitim durumları nasıl takip edilebilir? İşte E okul veli bilgilendirme sistemi detayları...

android-time 10:22
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne (VBS) giriş nasıl yapılır?
E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak öğrencilerin eğitim durumları nasıl takip edilebilir? İşte E okul veli bilgilendirme sistemi detayları...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde işlemlerin kolaylaştırılması ve öğrencilerin eğitim alanındaki durumlarının online olarak takip edilebilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan e okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) kısa süre içerisinde tüm veliler tarafından benimsenmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. E okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrencilerin okuldaki ders notlarını, devamsızlıklarını güncel olarak sunduğu için özellikle zaman açısından sorun yaşayan veliler, online olarak istedikleri zaman e okul VBS üzerinden bu tür bilgileri görebilmekte ve öğrenci takibi yapabilmektedir.

E okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanacak olan vatandaşlar için iki seçenek bulunmaktadır. Vatandaşların e okul resmi internet sitesi üzerinden işlem yapması mümkün olduğu gibi cep telefonları ile uyumlu olan uygulamaların da kullanılması mümkündür. Bu açıdan vatandaşların istediği giriş seçeneğini kullanması ve sisteme giriş yapması yeterli olacaktır.

Cep telefonları üzerinden e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan kişilerin ilk olarak akıllı telefonların ya da tabletlerin uygulama marketlerine giriş yapması gerekmektedir. Marketlerde yser alan resmi e okul veli bilgilendirme sistemi uygulamalarının cihazlara kurulması ile birlikte e okul veli bilgilendirme sistemi kullanılabilir duruma gelecektir.

Bilgisayar üzerinden e okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapmak isteyenler ise bu konuda web tarayıcılar üzerinden e okul resmi internet sitesine giriş yapmalıdır. Sitede yer alan öğrenci girişi bölümüne, öğrencilerin üyelik bilgilerinin girilmesi ile birlikte sorun yaşanmadan sistem erişim sağlanacak ve bilgi alınabilecektir.

Gerek mobil gerekse de bilgisayarlar üzerinden yapılacak olan e okul veli bilgilendirme sistemi giriş işlemlerinde herhangi bir üyelik açılması ya da giriş ücreti ödenmesi gibi işlemler bulunmamaktadır. Sistem tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş ve aynı zamanda öğrencilerin T.C. kimlik numarası ve e okul numarası ile kullanılabilir durumdadır. Bu açıdan e okul veli bilgilendirme sistemi için vatandaşların belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4826.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more