Reklamsız Sözcü

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi İşlemleri Kılavuzu

Öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan E okul, yönetim bilgi sistemi hakkında detaylar haberimizde...

android-time 08:03
E Okul Yönetim Bilgi Sistemi İşlemleri Kılavuzu
Öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan E okul, yönetim bilgi sistemi hakkında detaylar haberimizde...

E okul sistemi öğrenciler ve veliler için önemli bir bilgi kaynağıdır. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile kullanıma sunulan e okul sisteminin aktif olması için sistem bilgi girişi ve yönetim durumları da netlik kazandırılarak, işlemler belli bir prosedür halinde yapılmaya başlanmıştır. E okul aracılığı ile sorgulama yapacak olan öğrenci ve velilerin bilgi alabilmesi için e okul yönetim bilgi sistemi kurulmuştur. İlgili sistem tarafından yapılan işlemler ile birlikte bilgi almak mümkün olduğu gibi alınacak olan bilgilerin güncel olması sağlanmaktadır.

E okul yönetim bilgi sistemi için öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. E okul yönetim bilgi sistemi ile yetkili olan personel ve öğretmenler tarafından giriş yapılacaktır. Bilgi girişi için e okul resmi internet sitesi ana sayfasında yer alan giriş formunun kullanılması gerekmektedir. Form üzerinden giriş yapacak olan kişilerin üyelik bilgilerini kullanması gerekir. Böylece e okul yönetim bilgi sistemi için erişim sağlanabilir ve işlemler yapılamaya başlanabilir. Öğrencilerin not, devamsızlık ve benzer durumlarının aktarıldığı online sistem aracılığı ile hem e okul güncel olarak tutulmakta hem de veli ve öğrencilerin yapacağı sorgulamalarda güncel bilgileri öğrenerek e okul sistemini kullanması sağlanmaktadır.

Mobil Olarak İşlemler Yapılabilir Mi?

Okul portalı üzerinden bilgi alacak ya da bilgi girişi yapacak olan kişilerin tablet ve cep telefonları ile uyumlu olan mobil uygulamaları kullanması gerekir. Kullanılacak olan uygulama aracılığı ile işlemlerin yapılması oldukça kolay olurken, herhangi bir ücretin ödenmeden uygulama marketler üzerinden uygulamalara erişim sağlanabilir. Öğrenciler tarafından not takibinin yapılması amacıyla kullanılan okul eğitim sistemi, birinci sınıf öğrencilerinden lise son sınıf öğrencilerine kadar tüm öğrencileri kapsamaktadır. Bu kapsamda öğrenci velileri ile birlikte milyonlarca kişiye okul sistemi üzerinden hizmet verilmekte ve sistem yoğun bir ilgi görmektedir. Bu açıdan aksama olmaması için yönetim sistemi üzerinden de çalışmalar sürdürülmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5726.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more