Sözcü Plus Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan e okulun işleyişi için de kapsamlı bir düzenleme yapılmıştır. Öğretmen ve personel üzerinden yapılacak olan bilgi girişi sayesinde öğrenci ve veliler tarafından sorgulama yapılabilmesi mümkün kılınmaktadır. E okul aracılığıyla ders notlarından devamsızlık durumuna kadar öğrencilerin okuldaki durumları ile ilgili bilgi sağlanabilmesi bu anlamda bilgi girişinin de düzenli olarak yapılmasını gerektirmiştir. E okul bilgi yönetim sisteminin kullanılması ile gerekli olan bilgi girişi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

E okul portalına bilgi giriş yapmak ve bu açıdan oturum açmak isteyen kişilerin ilk olarak e okul resmi internet sitesine giriş yapması gerekir. Resmi sitede yer alan öğretmen, yönetici girişi bölümünün kullanılması ile birlikte e okul Yönetim Bilgi Sistemi kullanılabilir duruma gelecektir.

Kişilerin giriş bölümüne yazdığı üyelik bilgileri doğrultusunda yönetim bilgi sistemi üzerinden profile açılacak ve işlemlerin yapılması mümkün kılınacaktır. Bu açıdan kişilerin yönetim bilgi sistemine giriş yapabilmesi için üyelik bilgilerine ihtiyacı vardır. Sisteme giriş yapan kullanıcılar öğrencilerin sınavlarda aldığı notları, sözlü notlarını, devamsızlık durumunu ve okuldaki benzer gerekli bilgileri sisteme yükleyebilir.

Belirtilen şekillerde sisteme giriş yapılması mümkün kılındığı gibi tüm işlemlerin belli belli periyotlarda yapılması gerekmektedir. E okul üzerinden yapılan sorgulama işlemleri sonucunda kişilerin güncel bilgileri ulaşabilmesi için bilgi güncellemelerinin önemi oldukça fazladır. Bu açıdan gerek öğretmen gerekse de personeller tarafından yapılacak olan işlemler sürekli denetim altında tutulmakta ve ihmallerin bulunduğu dönemlerde de gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Online olarak yapılabilecek olan işlemler sayesinde sizler de gerek bilgi girişi gerek sorgulama yaparak e okul sisteminin sağladığı avantajlardan yararlanabilir, bilgilere ulaşabilirsiniz. ayrıca sorgulama işlemlerini cep telefonları ile uyumlu mobil uygulamalar aracılığı ile yapmanız mümkündür.

Yayınlanma Tarihi:08:05,