Sözcü Plus Giriş

Ece Seçkin kimdir? Beyaz Show’un bu haftaki konuğu Ece Seçkin

Ece Seçkin, Beyazıt Öztürk'ün sunduğu müzik-eğlence programı Beyaz Show'a konuk oluyor. Ece Seçkin'i Beyaz Show'da neler bekliyor. Peki Ece Seçkin kimdir?

Güncellenme: 15:09, 22/05/2015
Ece Seçkin kimdir? Beyaz Show’un bu haftaki konuğu Ece Seçkin

Ece Seçkin, bu akşam Kanal D’de Beyaz Show’da. Kendine has tarzıyla müzik dünyasında kendine bir yer edinen Ece Seçkin, Beyazıt Öztürk’ün sunduğu talk-show programına konuk olacak, şarkılarıyla renk katacak ve seyircilerin soracağı soruları cevaplandıracak, hakkında bilinmeyenleri anlatacak. Peki Ece Seçkin kimdir?

ECE SEÇKİN KİMDİR?

1991 doğumlu olan Ece Seçkin, müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başladı. Sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazanan Ece Seçkin, müziğe olan tutkusunun yanı sıra Filiz Coşkuner'den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etti. Lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliğini yapmaya başladı. Okul yıllarında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan Ece Seçkin, 2006 yılında Levent Arslan'dan özel şan dersleri almaya başladı.

Ece Seçkin, 2010 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Hedefi, müziğin yanı sıra akademik alanda da başarı sağlamaktır. 2011 yılında Ece Seçkin’in Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatında dönüm noktası oldu.

2012 Temmuz ayına kadar süren 1 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda, Ağustos 2012'de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde Ece Seçkin, ilk albümü “Bu Ne Yaa!” yı çıkararak müzik dünyasına adım attı. Tüm aranjeleri Ozan Doğulu'ya ait olan albümün çıkış parçası “Bu Ne Yaa” Deniz Erten imzası taşıyor. Türkiye'de ilk defa 50 kişilik castın görev aldığı klibin yönetmenliğini ise Murad Küçük üstlendi. Vokal koçluğunu Cihan Okan'ın yaptığı albümde yer alan “Mahşer” ve “Canın Sağolsun” şarkılarının sözleri yine Doğulu ailesinden Ece Doğulu'ya ait.

Ece Seçkin, 2014 yılında “Şok Oldum” ile yeniden müzikseverlerle buluştu. Şarkının söz ve müziği Deniz Erten’e ait. Aranjesi ise Ozan Doğulu imzası taşıyor. Şarkıya Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekildi. Video klip için 1 ay öncesinde dans provalarına başlayan Ece Seçkin'e klip çekimleri sırasında 4 dansçı ve 40 kişilik teknik ekip eşlik etti. 2013 yılında 40.sı gerçekleşen Altın Kelebek Ödülünü yapılan oylama sonucunda “En İyi Çıkış Yapan Bayan Sanatçı” dalında alarak müzik sektöründe en genç Altın Kelebek Ödülüne sahip isim oldu.

Ece Seçkin’in son çalışması Ozan Doğulu’nun 130 BPM Moderato albümünde yer alan Hoşuna Mı Gidiyor şarkısıyla yeniden çıkış yakalamıştır. Ece Seçkin’in Hoşuna mı Gidiyor videosu Youtube’ da 80.000.000′ dan fazla izlenme ile 2014′ ün en çok izlenen videoları arasına girmiştir.

ALBÜMLERİ
Bu Ne Yaa (Ağustos 2012)
Şok Oldum (Ocak 2014)
Aman Aman (Mayıs 2015)

Featuring Çalışmalar
Ozan Doğulu 130 BPM Moderato (Hoşuna Mı Gidiyor) (2014)

Klipleri
“Bu Ne Yaa”
“Mahşer”
“Şok Oldum”
“Hoşuna Mı Gidiyor”
“Aman Aman”