Sözcü Plus Giriş

Malkara, Çavuşköy mahallesi yakınlarında meydana gelen kazada, eğlence dünyasının seçkin mekanlarından O Bar’ın sahipleri Esen Yeşilırmak ve ortağı Abdullah Hilmi Özmelek ile Yeşilırmak’ın ayrıldığı eşi Mehmet Ali Açılmış, Tekirdağ’ın Malkara İlçesi yakınlarında trafik kazasında yaşamlarını yitirdi.Esen Yeşilırmak ile Mehmet Ali Açılmış’ın oğlu Ali Açılmış ise ağır yaralandı.

TANKERE ÇARPARAK SAVRULDU

Yunanistan’a tatile gitmek için İstanbul’dan yola çıkan Esen Yeşilırmak, Abdullah Hilmi Özmelek, Mehmet Ali Açılmış ve Ali Açılmış’ın içinde bulunduğu Muhsin Börklü yönetimindeki 34 HM 4668 plakalı çift kabinli kamyonet saat 10.18’de Çavuşköy yakınlarına geldi. Bu sırada boş mazot tankeri aniden U dönüşü yaptı. Muhsin Börklü, kaza yapmamak için çabalasa da, tankere çarparak savruldu.

Kazada çift kabinli kamyonetin arka koltuğunda oturan Mehmet Ali Açılmış, Esen Yeşilırmak ile ön sağ koltukta oturan Abdullah Hilmi Özmelek olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada, anne babasıyla arka koltukta oturan Ali Açılmış ağır yaralandı ve olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kamyonet sürücüsü Muhsin Börklü, tankerin aniden önüne geçtiğini söyleyerek, “Tanker direkt önümüze kırdı. Dönülmeyecek yerde döndü, kaçtım ama beni sol şeritte yakaladı” dedi.

SIKIŞTIKLARI YERDEN GÜÇLÜKLE ÇIKARILDI

İtfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden güçlükle çıkarılan Esen Yeşilırmak ve Abdullah Hilmi Özmelek ve Mehmet Ali Açılmış'ın cenazeleri savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından Malkara Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili olarak kamyonet sürücü Muhsin Börklü ile tanker sürücüsü Mehmet Fıçıcı jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

KAZA ANI KAMERALARA YANSIDI

Üç kişinin hayatını kaybettiği kaza yakında bir işletmenin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde boş mazot tankerinin U dönüşü yapmak sol şeride geçtiğinde çift kabinli Muhsin Börklü idaresindeki kamyonet tankere çarpıyor. Jandarmanın kazayla ilgili soruşturması sürüyor.

KAZADAN 2 SAAT ÖNCE ‘SON SELFİE’

Aynı zamanda reklamcı ve yapımcı olan Esen Yeşilırmak'ın İstanbul'dan yola çıktıktan sonra Silivri yakınlarında araç içinde çekilen fotoğrafı, kazadan 2 saat önce sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı ortaya çıktı. Kendisine ait sayfasına 17 yaşındaki Ali Açılmış ve ortağı Abdullah Hilmi Özmelek'in de yer aldığı 8 fotoğraf yayınlayan Yeşilırmak'ın İngilizce ‘On Way Familly Holiday' (aile tatil yolunda) diye yazdığı görüldü.

Kazada hayatını kaybeden Esen Yeşilırmak ve ortağı Abdullah Hilmi Özmelek'in en son 2 ay öne Kuruçeşme'de seçkin eğlence mekanı O Bar’ı açmıştı. Mehmet Ali Açılmış, Çırağın Oteli’nin terasında faaliyet gösteren Q Jazz Bar’ın sahibiydi.

Kaza eğlence ve reklam dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Yayınlanma Tarihi:18:33,