Reklamsız Sözcü

EGM trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

EGM trafik cezası sorgulama işlemleri ve trafik cezalarının online olarak ödenmesiyle ilgili detaylar haberimizde...

android-time 07:22
EGM trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?
EGM trafik cezası sorgulama işlemleri ve trafik cezalarının online olarak ödenmesiyle ilgili detaylar haberimizde...

Foto: DHA

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan trafik cezası sorgulama sistemi üzerinden yapılacak işlemler EGM trafik cezası sorgulama olarak adlandırılmaktadır. EGM trafik cezası sorgulama işlemlerini yapacak olan araç sahipleri, araçları ile ilgili ceza durumunu yakından takip edebilmektedir. Böylece tüm ceza işlemleri hakkında bilgi sahibi olan kişiler, ceza ödeme işlemlerini de online olarak yaparak, kurumlara gitmeden trafik cezaları ile ilgili tüm işlemlerini yapabilir. Ceza sorgulama işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesinde yer alan trafik cezası sorgulama bölümü kullanılmalıdır.

Ücretsiz olarak sunulan trafik cezası sorgulama işlemlerinde araç plaka bilgilerinin yanında ruhsat bilgileri de gereklidir. Bu bakımdan araçlar için gerekli olan bilgilerin ekranda yer alan trafik cezası sorgulama formuna girilmesi ile birlikte kolay bir şekilde trafik cezası sorgulama işlemleri sonuçlandırılacaktır. EGM trafik cezası sorgulama sonrasında ekranda cezalar ile ilgili tüm detaylar yayılanmış olacaktır. Böylece araç sahipleri, araçları üzerinden yaptıkları trafik cezası sorgulama sonrasında cezanın olup olmadığından var olan tüm cezaların detaylarını da öğrenebilmektedir.

Ceza sorgulama işlemlerinde cezaların ödenmesi de mümkün olduğu için araç sahipleri için büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Yayınlanan cezalarda, cezanın neden alındığından kaç paralık cezanın kesildiğine kadar cezanın tüm detaylarına ulaşılabilir. Araç sorgulama hizmetleri arasında kabul edilen ceza bilgileri için EGM'nin dışında Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet vergi dairesi de kullanılabilir durumdadır. İlgili ek site üzerinden yapılacak sorgulama işlemlerinde ceza bilgilerine ulaşılmasının yanında, online olarak tüm trafik cezaları ödenebilir. Ödeme işlemlerinde kişilerin kredi kartlarını kullanması ve ekranda yer alan ödeme alanlarına kredi karıt bilgilerini girmesi gerekir. Bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin ardından kredi kartı üzerinden trafik cezası ücreti tahsil edilecek, ceza ödeme işlemleri de tamamlanacaktır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more