Sözcü Plus Giriş

Elnur Hüseynov kimdir? Beyaz Show’un konuğu Elnur Hüseynov

O Ses Türkiye son şampiyonu Elnur Hüseynov bu akşam Beyaz Show'a konuk oluyor.

Güncellenme: 15:07, 01/05/2015
Elnur Hüseynov kimdir? Beyaz Show’un konuğu Elnur Hüseynov

Elnur Hüseynov bu akşam Beyaz Show’a katılıyor. O Ses Türkiye’nin bu sene şampiyonu olan Elnur Hüseynov, Beyazıt Öztürk’ün programına konuk oluyor. Elnur Hüseynov, O Ses Türkiye’de şampiyon olduktan sonra ortalıkta gözükmüyordu. Elnur Hüseynov aynı zamanda bu sene Azerbeycan adına Eurovision yarışmasına katılacak. Beyaz Show’da şarkılarıyla katılacak olan Elnur Hüseynov, izleyicilerin sorularını cevaplandıracak. Peki Elnur Hüseynov kimdir?

ELNUR HÜSEYNOV KİMDİR?

Azerbaycanlı olan Elnur Hüseynov, 3 Mart 1987 Aşkabat doğumlu. 1992’de konservatuara girerek piyano eğitimi almaya başladı. 1999’da Bakü'ye taşındıktan sonra, tıp okumaya başlayan Elnur Hüseynov, bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü. Şu anda eğitimine hala devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda çalıştı. Elnur Hüseynov, 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.

Elnur Hüseynov, O Ses Türkiye’nin 1 Aralık 2014’teki bölümünde tüm jürilerin onayını alarak Ebru Gündeş’in takımınında yarışmayı seçmiş ve O Ses Türkiye şampiyonu oldu.