Reklamsız Sözcü

Ne kadar emekli maaşı alırım?

Ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun cevabı artık elinizin altın! Tıkla ne kadar emekli maaşı alacaksın öğren...

android-time 08:03
Ne kadar emekli maaşı alırım?
Ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun cevabı artık elinizin altın! Tıkla ne kadar emekli maaşı alacaksın öğren...

Foto: DHA

SGK emeklilii için gün sayanların aklaından geçen 2 önemli soru vardır. Bunlardan biri “Ne zaman emekli olurum”; diğeri de “Ne kadar emekli maaşı alırım.” Sigortalı olarak çalışan kişiler, ne kadar emekli maaşı alacağını öğrenmek için ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması üzerinden hesaplama yapabilir. SGK tarafından oluşturulan ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması, kişilerin sigorta bilgileri üzerinden inceleme yaparak, emeklilik maaşının ne kadar olacağını hesaplamaktadır. Böylece ne kadar emekli maaşı alırım üzerinden işlem yapan tüm sigortalılar, emeklilik dönmelerinde ne kadar maaş alacağını resmi olarak öğrenebilir.

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Hesaplama İşlemleri
Ne kadar emekli maaşı alırım işlemleri için SGK tarafından özel bir internet sayfası üzerinden hizmet verilmektedir. Sunulan hizmet ücretsiz olduğu için emeklilik maaşı hesaplama işlemleri yapılabilir. Sorgulama işlemlerinde sigortalıların dikkat etmesi gereken detay, ne kadar emekli maaşı alırım sorgulama formunun doğru bir şekilde doldurulmasıdır. Eğer ne kadar emekli maaşı alırım için girilen bilgiler yanlış ise, sistem tarafından bu konuda herhangi bir işlem yapılmayacak ve hata mesajı yayınlanacaktır.Bu tür durumlarda yapılacak işlem girilen bilgilerin kontrol edilerek, tekrar sorgulama yapılmasıdır.

Ne kadar emekli maaşı alırım üzerinden hesaplama yapacak kişilerin emeklilik maaşları ile ilgili hesaplama primler üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle ne kadar emekli maaşı alırım ile yüksek bir sonuç almak isteyen ve emeklilik döneminde maaşının yüksek olmasını isteyen kişilerin sigorta prim ödemelerini daha yüksek bir rakam üzerinden yaptırması gerekir. Sigorta başlangıcı ile bu şekilde ödemelerin yapılması, maaş konusunda ciddi bir artışın yaşanmasını sağlayacaktır. Emekli olan kişilere yönelik sunulan hizmetler sadece ne kadar emekli maaşı alırım ile sınırlı değildir. İlgilihizmetin dışında pek çok hizmet sunulmuş durumdadır. E devlet üzerinden ulaşılabilecek olan hizmetlerden sizler de yararlanabilir ve gerek sigorta, gerekse de emeklilik dönemine dair bilgi alabilirsiniz.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more