Reklamsız Sözcü

Emeklilik Başvuru İşlemleri ve Ne Zaman Emekli Olabilirim Detayları

Emeklilik başvuru işlemleri için durumunu görüntülemek isteyen sigortalıların ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden bilgi alması oldukça kolaydır.

android-time 11:42
Emeklilik Başvuru İşlemleri ve Ne Zaman Emekli Olabilirim Detayları
Emeklilik başvuru işlemleri için durumunu görüntülemek isteyen sigortalıların ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden bilgi alması oldukça kolaydır.

Foto: Cihan

Sigortası üzerinden emekli olmak isteyenlerin belli bir süre sigortalı bir şekilde çalışması gerekmektedir. Emekli olmak için kişilere hem yaş sınırı hem de prim şartı getirilmiştir. Belirtilen şartların sağlanmaması halinde emekli olması mümkün olmadığı gibi şartların tamamlanması sonrasında kişilerin emeklilik başvuru işlemleri üzerinden işlem yapması yeterli olacaktır. Emeklilik başvuru işlemleri sonrasında kişilerin SGK üzerinden emekli olması için herhangi bir sakınca bulunmuyorsa, emeklilik işlemleri tamamlanacak ve kişilere emekli maaşı bağlanacaktır.

Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi başlığı ile internet üzerinden sunulan emeklilik başvuru işlemleri sayesinde kişilerin internet üzerinden işlem yapması mümkün duruma gelmiştir. Emekli olmak isteyen kişiler tarafından yapılacak işlemler öncesinde, sigorta ve emeklilik durumları hakkında detaylı bir şekilde inceleme yapılması gerekmektedir. Emeklilik başvuru işlemleri öncesinde ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yapılması yeterli olacaktır.

Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yapacak kişilerin sorgulama ekranında yer alan formu doldurması gerekmektedir. Formda kişilerin sigorta bilgilerini girmesi istenmektedir. Detaylı bir şekilde girilecek olan bilgiler sonrasında ne zaman emekli olurum uygulaması tarafından hesaplamalar yapılacaktır. Hesaplamalar dâhilinde kişilerin hangi tarihte emekli olabileceği eksik prim bilgileri gibi detaylar yayınlanacaktır. Ne zaman emekli olurum uygulaması sonuç sayfası üzerinden alınacak bilgilere göre emeklilik başvuru işlemleri için kurum ya da internet üzerinden girişim yapılabilir.

Emeklilik için ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yapacak kişilerin sadece emekli olma döneminde değil, sigortalı olarak çalışılan süre içerisinde de bilgi alması ve işlem yapması mümkündür. Bu açıdan sizler de sunulan hizmetlerden yararlanabilir ve böylece sigorta sayesinde hayat güvencesi sağlamanız mümkündür. Emekli olan kişilere sigorta prim bilgileri üzerinden yapılacak hesaplamalar ile emekli maaşı bağlanmakta ve bu maaş kişinin ölümüne kadar ödenmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more