Reklamsız Sözcü

Emeklilik hesaplama için ne zaman emekli olabilirim uygulamasını kullanın

Ne zaman emekli olurum diyorsanız haberimizi okumalısınız. Emeklilik hesaplama ve ne zaman emekli olurum sorusunun cevaıb detayları ile haberimizde.

android-time 08:24
Emeklilik hesaplama için ne zaman emekli olabilirim uygulamasını kullanın
Ne zaman emekli olurum diyorsanız haberimizi okumalısınız. Emeklilik hesaplama ve ne zaman emekli olurum sorusunun cevaıb detayları ile haberimizde.

SGK aracılığı ile sunulan sigorta hizmetleri kapsamında sigortalıların belli bir süre sonrasında emekli olması mümkündür. Üstelik online olarak erken emeklilik gibi konular için de araştırma yapılarak bilgi alınabilir. SGK tarafından oluşturulan online işlemler aracılığıyla ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılabilir ve uygulama üzerinden elde edilecek bilgiler ile birlikte emeklilik tarihini öğrenilebilir. Kişilerin ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden yapacağı emeklilik sorgulama işlemleri ile birlikte erken emeklilik ya da normal şartlarda emeklilik gibi detaylar da öğrenilebilir. Sigortalı olarak çalışan kişiler için emeklilik şartları aynı şekilde belirlenmiştir. Prim ve yaşa göre yapılan bu işlemler sonrasında kişilerin hangi tarihte emekli olabileceğinin hesaplanması da online olarak mümkün hale getirilmiştir.

Ne zaman emekli olurum adıyla sunulan hizmetlerden yararlanacak olan kişiler bu sayede emeklilik ile ilgili tüm detayları öğrenerek bilgi sahip olabilmektedir. Erken emeklilik hesaplama gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler ise bu konuda erken emeklilik için önemli olan detaylara dikkat etmelidir. Erken emeklilik, normal emeklilik gibi hesaplanabilecek bir durum değildir. Erken emeklilikte kişilerin yaşadığı iş kazası gibi durum şartları aranmaktadır. Bu nedenle erken emeklilik hesaplama yapmak isteyenlerin online olarak yararlanabileceği herhangi bir hizmet de bulunmamaktadır. Buna karşın erken emeklilik iş kazası geçiren, meslek hastalığına tutulan kişiler için geçerli olan özel bir düzenlemedir.

Erken emeklilik kişilerin yaşadığı sorunlar sonrasında çalışma yeteneğini kaybetmesi halinde geçerli olur. SGK tarafından yapılacak olan işlemlerle birlikte kişilerin erken emekli olabilmesi mümkün kılınabilir. Fakat bu tür durumlarda erken bir şekilde emeklilik işlemlerinin yapılabilmesi için SGK üzerinden resmi işlemlerin yürütülmesi ve tüm prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Aksi halde özel bir hastanede verilecek olan erken emeklilik raporu ile SGK'nın emeklilik için bir işlem yapması mümkün olmayacaktır. Bu konuda yaşanabilecek olan mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla SGK tarafından böyle bir yönteme gidilmiş, kişilerin yaşanılan sağlık sorunlarında sevk alma işlemlerini SGK üzerinden yaparak tedavi olması zorunlu tutulmuştur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more