Reklamsız Sözcü

Emeklilik için Yurtdışı Borçlanması

Yurtdışında yaşayanların emekliliği için yurtdışı borçlanması imkanı vardır. İşte yurtdışı borçlanması detayları ve "Ne zaman emekli olurum uygulaması"

android-time 08:54
Emeklilik için Yurtdışı Borçlanması
Yurtdışında yaşayanların emekliliği için yurtdışı borçlanması imkanı vardır. İşte yurtdışı borçlanması detayları ve "Ne zaman emekli olurum uygulaması"

SGK emeklisi olmak isteyenlerin tüm kriterleri sağlaması gerekir. Emeklilik kriterlerinin yerine getirilmesi için kişilerin bu konuda esgm blog sitesinde yer alan Ne zaman emekli olurum” yazısında belirtildiği gibi ne zaman emekli olurum uygulamasından yararlanması yeterli olur. İlgili uygulama aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde güncel emeklilik durumunu öğrenerek buna göre emeklilik için yurtdışı borçlanması gibi işlemlerden yararlanabilir.

Emeklilik için yurtdışı borçlanması yurtdışında çalışılan emeklilik süreleri, işsizlik süreleri ya da ev kadını olarak geçen tüm süreler için geçerli olduğundan dolayı emeklilik için yurtdışı borçlanması kriterlerini sağlayan kişiler bu imkândan yararlanabilir. SGK'nın resmi internet sitesinde konuyla ilgili detaylı bilgiler verilmiştir.

Emeklilik Hesaplama ve Borçlanma

Esgm blog sitesinde yer alan “Emeklilik hesaplama” yazısında da belirtildiği gibi sorgulama ile prim durumu da görülerek, bilgi alınabilir. Prim için kontrol sağlandıktan sonra ise kişiler emeklilik için yurtdışı borçlanması gibi durumları değerlendirebilir. Emeklilik için yurtdışı borçlanması yapılması halinde kişilerin eksik primleri tamamlandığından dolayı emeklilik hakkı da elde edilebilir. Bu açıdan emekli olmak isteyen kişiler, prim tamamlamak için daha fazla çalışmak yerine emeklilik için yurtdışı borçlanması yöntemini değerlendirebilir.

Prim borçlanması için sadece yurtdışı borçlanması değil, askerlik ve döküm gibi farklı durumlar için de borçlanma yapılabilir. Tüm borçlanma seçeneklerinin değerlendirilmesi prim eksiğinin kapatılmasını sağlar. Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile yapılan işlemlerde kişiler emeklilik ile ilgili tüm durumu kontrol edebilir duruma gelir. Bu açıdan online hizmetlerden yararlanılması yeterlidir. Ne zaman emekli olurum uygulaması şöyledir;

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more