Sözcü Plus Giriş

Emeklilik şartlarını, ne zaman emekli olurum ile öğrenin

Ne zaman emekli olurum? SGK tarafından hazırlanan ne zaman emekli olurum işlemi ile emekli olma şartlarını öğrenebilirsiniz. Emekilik sorgulama için tıkla!

Güncellenme: 14:43, 26/11/2015
Emeklilik şartlarını, ne zaman emekli olurum ile öğrenin

SGK üzerinden sigortası bulunan emekliler online olarak işlem yaparak pek çok konuda bilgi sağlayabilir. Emeklilik konusunda bilgi almak ve ne zaman emekli olabileceğini öğrenmek isteyen kişiler ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden yapacağı işlemler ile birlikte bu konudaki tüm detaylara ulaşması mümkündür. Sizler de emekli olma şartları gibi detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yaparak emeklilik sorgulama konusunda gerekli adımları yerine getirebilirsiniz. Yapılacak SSK sorgulama ile birlikte kişiler emeklilikteki güncel durumu kolayca görebilir.

Emekli olma şartları arasında en çok kişileri zorlayan yaş ve prim olmaktadır. Kişilerin yaş tamamladığı halde prim sayısını tamamlamaması halinde emekli olması mümkün değildir. Bu nedenle emekli olma şartları açısından tüm kriterlerin yerine getirilmesi ve bundan sonra emeklilik başvurularının yapılması gerekir. Eğer emeklilik kriterleri sağlanmıyorsa kişilerin yapacağı başvuru onay almayacağı gibi herhangi bir şekilde emekli olma hakkı da doğmayacaktır. Bu nedenle emekli olmak ve işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için ne zaman emekli olurum uygulaması ile birlikte emeklilik durumunun kontrol edilmesi mecburidir. Emeklilik durumunu kontrol edecek kişiler bu sayede gerekli bilgileri sağlayacağından emeklilik başvuru işlemlerini de alınan bilgiler doğrultusunda yapabilir.

Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden emeklilik ile ilgili emeklilik tarihinin öğrenilmesi de mümkündür. Bu açıdan kişilerin yapacağı online işlemler ile birlikte emeklilik konusunda tüm detaylara ulaşılabilir. Sorgulama sonrasında emeklilik başvurusu için alınan tarih doğrultusunda işlemlere başlanabilir. Emeklilik sorgulama hizmetlerinin ücretsiz bir şekilde yapılması, kişilerin istediği zaman emeklilik sorgulama yapabilmesini de mümkün kılmaktadır. Bu açıdan emeklilik ile ilgili detaylar ve belirtilen avantajlardan yararlanmak için online olarak emekli olma şartlarını öğrenme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:08:51,