Emniyet müdüründen şehit cenazesinde gönderme

Şehit polisin cenaze törenine emniyet müdürünün "İki polis öldürüldü diye hava operasyonu mu yapılırmış' diyenler anlayamazlar" sözleri damga vurdu.

Emniyet müdüründen şehit cenazesinde gönderme

Şanlıurfa’da şehit olan iki polis için emniyet müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Terör örgütü PKK’lıların acil servis çıkışında şehit ettiği polis memurları 45 yaşındaki Fatih Kılbey ile 26 yaşındaki Tanju Sakarya, düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı. Törende konuşan Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı’nın sözleri damga vurdu., 36 gün önce Ceylanpınar'da 2 şehit vermenin acısını yaşarken, dün gece de 2 meslektaşının daha şehit edilmesiyle acısının ikiye katlandığını ifade eden Pınarbaşı “İki polis öldürüldü diye hava operasyonu mu yapılırmış’ diyenler anlayamazlar” dedi. Emniyet Müdürü Pınarbaşı, “”Bunu haktan, hukuktan, millet sevgisi, vatan sevgisi nedir bilmeyenler anlamazlar. Vatan için ve milletin huzuru için canını veren şehitlerimizi, sıradan ölüler gibi görenler anlayamazlar. ‘İki polis öldürüldü diye hava operasyonu mu yapılırmış’ diyenler anlayamazlar. Yaklaşık 40 yıldır kan akıtan, kundaktaki 3 aylık bebekleri dahi kurşunlayarak katleden katiller sürüsünü ve uzantılarını sanki 40 günlük özgürlük savaşçısı masumlar gibi göstermeye çalışanlar, kurdu, kuzu postuna büründürüp kuzu diye millete inandırmaya çalışanlar hiç anlayamazlar” şeklinde konuştu.

ZAMAN YAZARI SÖYLEMİŞTİ

Emniyet müdürünün eleştirdiği ‘iki polis öldürüldü diye hava operasyonu mu yapılırmış’ sözlerini bir TV kanalına konuşan Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç sarfetmişti. Bulaç’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki görmüş ve kendisine ‘operasyon için kaç polis şehit olmalı’ şeklinde sorular yöneltilmişti.

ŞEHİDİN HAMİLE EŞİ: EŞİMİN TABANCASINI VERİN BANA

Şehit polis memuru Tanju Sakarya'nın hamile eşi Fatime Sakarya ise elinde eşinin fotoğrafını taşıyarak, teröre lanet okudu. Şehit eşi Fatime Sarıkaya, kendisini teselli etmeye gelen Vali Küçük'e, “Yüreğim yandı görüyor musunuz? İçim yanıyor. Benim her şeyim gitti. Vatan bölünmez, bayrak inmez. Yiğidimin kanı yerde kalmasın. Aşkım hep seviyorum seni, sen benim her şeyimsin. Senin kanını yerde bırakmasınlar, yoksa hakkımı helal etmem yiğidim. Eşimin silahını verin bana, ben de gideceğim yeter ki bu terör bitsin” dedi.

TABUTA SARILARAK GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Törende güçlükle ayakta duran şehit polis Fatih Kılbey'in eşi Özlem, çocukları Gamze Nur, Aysel ve Taha Kılbey cenazede gözyaşı döktü. Şehit polisin çocukları, annelerine sarılarak ay- yıldızlı bayrağa sarılı şehit babalarına ağladı.

Eşinin tabutuna sarılan ve üst üste kafasına tabuta vurarak tepkisini dile getiren Özlem Kılbey, kadın polisler tarafından güçlükle teskin edildi. Törenin ardından şehit polislerin naaşları meslektaşları tarafından omuzlara alındı. Evli ve 6 yıllık polis olan şehit Tanju Sakarya'nın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Ankara'ya, 3 çocuk babası 18 yıllık polis memuru Fatih Kılbey'in cenazesi ise Hataya gönderildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...