Sözcü Plus Giriş

“En çok AKP’lilerin vekili oldum”

Veli Ağbaba: Çünkü onların seçmiş olduğu 5 milletvekili, hiçbir şey yapmadılar, sadece parmakları işe yaradı’.

Güncellenme: 15:03, 16/05/2015
“En çok AKP’lilerin vekili oldum”

SÖZCÜ/ANKARA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, herkesin milletvekili olmaya çalıştığını ancak en fazla AKP’lilerin vekili olduğunu belirterek, “Çünkü onların seçmiş olduğu 5 milletvekili, hiçbir şey yapmadılar, sadece parmakları işe yaradı'' dedi.

CHP Malatya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Cesur Yürekler Malatya ile Buluşuyor” mitingine 10 bini aşkın Malatyalı katıldı. Turan Emeksiz Meydanı'ndaki mitinge İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de destek verdi.

Aykut Erdoğdu, “Memleket zor durumda. Cumhuriyet tarihi boyunca biriktirdiğimiz, halkın varlıkları yok fiyatına peşkeş çekildi” dedi. Aygün ise ‘'Turan Emeksiz’den, Berkin’lere, Ali İsmail’lere, Ethem'lere, AKP’ye ve zorbalığa karşı mücadele hiç bitmedi, bitmeyecek'' diye konuştu.

“HER OY AKP'YE YARAR”

Veli Ağbaba da “Seçimlerde 4 parti Meclis'e girecek. HDP'nin baraj sorunu yok. Bazı arkadaşlarımız ‘HDP'ye oy verelim barajı aşsın' diyor. Bugün çok önemli bir şansı yakalamış durumdayız. CHP'den gidecek 5-10 bin oyun HDP'nin barajı aşmasına katkısı olmaz. Bizden gidecek 5-10 bin oy ancak ve ancak AKP'nin milletvekili sayısının artmasına sebep olur. CHP'den gidecek her oy AKP'ye yarar” dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu da sahaya indi

Selvi Kılıçdaroğlu da sahaya indi