Sözcü Plus Giriş

En çok ilgi Atatürk ve Türk bayrağına!

Bağkur'dan emekli olup hediyelik eşya üretmeye başlayan Bincan'ın en çok çam ağacını yakarak çizdiği Atatürk ve Türk bayraklı eserleri sipariş alıyor.

Güncellenme: 15:01, 31/05/2015
En çok ilgi Atatürk ve Türk bayrağına!

Bağkur’dan emekli olduktan sonra zaman geçireceği bir iş ararken kozalak ve çam ağaçlarından hediyelik eşya üretmeye başlayan 70 yaşındaki Koçarlılı Ahmet Bincan, 10 yıldır el sanatlarıyla uğraştığını anlattı.

İLGİ ODAĞI OLDU!

Kozalaklarla at arabası, kuş, saksıda çiçek figürleri yaptığını söyleyen Bincan, son olarak en çok çam ağacı üzerine yakarak oluşturduğu Atatürk ve Türk bayraklı eserlerin sipariş aldığını belirtti.

Bincan, “Oğlumun işyeri var. Yaptıklarımı orada muhafaza ediyorum. Hepsi alıcı buluyor. Kalemlikler çok rağbet görürken, en çok çam ağacını yakarak çizdiğim Atatürk resimleri beğeniliyor. Bazen istekleri karşılayamayacak duruma geliyorum. Ömrüm yettiği sürece de bu işi yapmaya devam edeceğim” diye konuştu. Bincan el emeğiyle yaptığı süs eşyalarını 20-150 TL arasında sattığını söyleyerek Koçarlı’da yapılan çam fıstığı festivallerinin vazgeçilmezi olduğunu dile getirdi. DHA

Yayınlanma Tarihi:14:59,