Reklamsız Sözcü

Engelli vatandaşa adliye engeli!

Dolandırıldığı için İzmir Adliyesi'ne giden engelli bir vatandaş, adliye bahçesindeki araçlar yüzünden işlemlerini tamamlamakta zorlandı.

android-time 11:13
Engelli vatandaşa adliye engeli!
Dolandırıldığı için İzmir Adliyesi'ne giden engelli bir vatandaş, adliye bahçesindeki araçlar yüzünden işlemlerini tamamlamakta zorlandı.

İzmir Adliyesi'ne şikayet dilekçesi vermeye gelen akülü tekerlekli sandalyedeki engelli Fatih Tezgel, buradan ayrılırken, engelli rampasının önüne otomobillerin park ettiğini görünce tepki gösterdi. Tezgel, bir vatandaşın yardımcı olmasıyla başka bir rampadan geçerek yoluna devam edebildi.

FOTO:DHA Tezgel, bir vatandaşın yardımcı olmasıyla başka bir rampadan geçerek yoluna devam edebildi.

Yüzde 91 engelli olan Fatih Tezgel izimli vatandaş kendisi gibi yüzde 97 engelli olan eşinin akülü aracını tamir etmek için götürdüğü kişinin 1665 lira parasını aldığını, sahte şirket kurup kendisini ortak gösterdiğini, akülü aracı da tamir etmeyip kendisini dolandırıldığını belirterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi verdi.

Dilekçeyi işleme koyan Cumhuriyet Savcısı İbrahim Bereket, Tezgel'e Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amiriliği'ne yazdığı yazıyı, elden götürmesi için verdi.

ARAÇLARDAN GEÇEMEDİ!

Elindeki evrağı emniyete götürmek için Adliye C-Kapısı girişindeki engelli rampasından inmek isteyen Fatih Tezgel, araçların park etitğini görünce, telefonuyla 155 Polis İmdat hattını arayıp, “Engelli geçiş yolu kapalı. Ben adliyede mahsur kaldım. Bu araçların buradan çekilmesini istiyorum” dedi. Bu sırada bir vatandaş Tezgel'e yardım edip, yaklaşık 100 metre illeride, etrafı dubalarla çevrili, önü açık olan engelli rampasından inmesini sağladı.

Fatih Tezgel, “Uzun süre engelli rampasından geçmek için bekledim. Bu vatandaş gelmeseydi bana kim yardımcı olacaktı? Engelli geçiş yolu olduğunu gösteren yönlendirici bir levha da yok. Diğer engelli geçiş rampasındaki dubalar gibi buraya da aynısı yapılıp, araçların park etmesi önlenmeli. Buraya her gün çok sayıda engelli geliyor. Bir iki araç fazla park edecek diye bizim geçişimiz engellenmesin. İnşallah bu sorun kısa sürede çözülür” dedi. (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:2916.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more