Sözcü Plus Giriş

Erol Köse kimdir? Erol Köse, Beyaz Show’a konuk oluyor

Erol Köse, bu akşam Kanal D'de Beyaz Show'a çıkıyor. Komedi Dans Üçlüsü ile müzik dünyasına atılan Erol Köse, Beyaz'ın konuğu oluyor. Peki Erol Köse kimdir?

Güncellenme: 14:01, 22/05/2015
Erol Köse kimdir? Erol Köse, Beyaz Show’a konuk oluyor

Erol Köse, bu akşam Kanal D’de yayınlanacak eğlence-shobet programı Beyaz Show’a katılıyor. Komedi Dans Üçlüsü ile tanıdığımız, şu sıralar yapımcılık yapan Erol Köse, Beyazıt Öztürk’ün sunduğu talk-show programına ayrı bir renk katacak. Peki Erol Köse kimdir?

EROL KÖSE KİMDİR?

Erol Köse 1965, Elazığ doğumlu olan yapımcı ve eski şarkıcı. Komedi Dans Üçlüsü’nün bir üyesi olarak müzik dünyasına girdikten sekiz yıl sonra Deniz Arcak’ın kendisi için albüm yapma teklifiyle Erol Köse, yapımcılık kariyerine başladı. Bu yıllarda Ayna, Atilla Taş, Nihat Doğan, Ferhat Güzel gibi grup ve şarkıcıların ilk albümleri yapan Erol Köse, müzik sektörüne bir süre ara verdi ve 2010’da yapımcılığa tekrar döndü.

Asker emeklisi Abdülkadir ile Zülfi’nin çocuğu olarak Elazığ’da dünyaya gelen Erol Köse, 6 yaşındayken Ankara’ya geldi. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okurken tesadüfen müzik sektörüne girdi. İlk sınıftayken derslerin kendisine basit gelmesiyle bir arkadaşıyla Amerikan Kültür’de dans kursuna başladı. Burada, Erşan Başbuğ’la tanıştılar. Başbuğ, Erol Köse’ye “Sen Şarlo’ya benziyorsun bir şov hazırlayalım seninle.” demesiyle hobi olarak şov dünyasına girdi. Böylece, ortaya Komedi Dans Üçlüsü çıktı.

Komedi Dans Üçlüsü, Erol Köse dışında Hakan Rullas ve Murat Akkaya’dan oluşmaktaydı ve çeşitli şarkılardan aldıkları bölümleri birbirlerine ekleyerek danslarıyla birlikte bir sahne şovu yapmaktaydı. Şovun TRT ekranlarında yayınlanmasının ardından grup popüler olmaya başladı. İstanbul gazinocuları, gruba ilgi göstermeye başladı, bunun üzerine Erol Köse dışındaki grup üyeleri okulu yarıda bıraktılar. Erol Köse ise okulu bırakmamasının nedenini ailesine verdiği söz olduğunu belirtmiştir. Grup üyeleri sonradan Komedi Dans Üçlüsü olarak İstanbul’a geldi. Grup, sekiz yıl aktif olduktan sonra dağıldı.

Erol Köse, grubun dağılmasıyla ” sektörde nasıl kalacağını” düşünürken Deniz Arcak, kendisi için albüm yapmasını istemesiyle yapımcılık kariyerine başladı. Arcak’ın albümünü yaptıktan sonra Tarkan’a da albüm yaptı. Ayna’yla 1996-2002 yılları arası yapımcılığa devam etti ve Türkiye’de dönemin en önemli prodüktörlerinden biri haline geldi.

Yapımcılık kariyeriyle çalıştığı kişilerin ünlü olmasıyla Yeşim Salkım, eşi Hakan Uzan’ın Köse ile tanışmak istediğini belirtti ve Uzan’la görüşen Erol Köse, Uzan’ın müzik şirketinde ortaklık teklifi aldı. Erol Köse, şirkete %51 payla ortak oldu. Uzan’larla birlikte Rumeli konserlerini yapmaya başladı. 1,5 sene Uzan’larla ortaklık yaptı. Cem Uzan ile tanıştıktan sonra kendisine Genç Parti milletvekilliği adaylığı önerildi. Fakat seçimler sonrası partinin yeterli oy sayısını alamamasıyla Erol Köse, milletvekili olamamıştır.

Erol Köse, ayrıca bir kere topuğundan bir kere de iki kurşunla bacağından olmak üzere iki kere vurulmuştur. 2011’deki bir konuşmasında vurulma olayı için “Kimseye boyu eğmem bu vurulma olayından önce de mafyaya haraç vermediğim için vuruldum.” sözlerini kullandı.