Esenyurt CHP teşkilatında “eski AKP’li” krizi

Esenyurt CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ebru Çaylar partili bir arkadaşı tarafından tehdit edildiğini iddia etti.

Esenyurt CHP teşkilatında “eski AKP’li” krizi

CHP Esenyurt İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ebru Çaylar partili bir arkadaşının “tacizine” maruz kaldığını iddia etti. İddiaları facebook’tan da paylaşan Ebru Çaylar’ın iddiaları ilçe örgütünü karıştırdı.

İddialara göre olay seçimden önceki hafta yaşandı. Seçim çalışmaları kapsamında ilçe binasında biraraya gelen CHP Esenyurt Gençlik Kolları Örgütü’nün toplantısında başkan yardımcısı Ebru Çaylar, Ö.D. isimli bir başka gençlik örgütü çalışanı tarafından tehdit edildi.

Diğer partili gençlerin de şahit olduğu tartışma sonrası Ö.D. Ebru Çaylar’ı “dışarıda görüşelim” diye tehdit etti. Duruma tepki gösteren Çaylar daha sonra salonu terk etti. Taciz ve tehdidin telefonla sürdüğünü savunan Çaylar “Kendisi eski bir AKP üyesi. Seçim çalışmaları kapsamında başlayan fikir ayrılığını tartışmaya dönüştürdü. Herkesin içinde beni ağza alınmayacak sözlerle tehdit etti. Bende seçimin geçmesini bekledim. Baktım ne örgütten ne de diğer arkadaşlarımdan bir destek göremedim durumu sosyal medyaya taşıdım” dedi.

Ebru Çaylar facebook hesabından şu açıklamalarda bulundu;

“Ben CHP Esenyurt gençlik kolları başkan yardımcısıyım bir bayan olarak ilçe binamızda uğradığım şiddete sessiz kalanları ve bana şiddet gösterenlerin yanına kalmaması için susmayacağım. Kadına sahip çıkmak için siz de susmayın. Ve bu olayı saklayan herkese sesleniyorum. ikinci bir özgecanlar yaşanmaması için yazıyorum. Biz değil miydik Özgecan için sokaklarda olan.”

Özgecan Aslan cinayetinin sanıkları hakim karşısında!

Özgecan Aslan cinayetinin sanıkları hakim karşısında!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...