Eser Şahan kimdir? Albay Eser Şahan ölü bulundu!

28 Şubat ile ilgili olarak aranan Albay Eser Şahan, Romanya'da ölü olarak bulundu! Eser Şahan kimdir, işte detaylar...

Eser Şahan kimdir? Albay Eser Şahan ölü bulundu!

28 Şubat soruşturması kapsamında aranan emekli Albay Eser Şahan Romanya’da ölü olarak bulundu. Evinden gezinmek için çıktığı öğrenilen Eser Şahan‘ın, Bükreş'in Drumul Tabrei bölgesinde bir bankta cansız bedeni bulundu.

10 yıldır Romanya'da ikamet ettiği ileri sürülen 66 yaşındaki emekli albayın, 3 yıl önce Romanya hükümetinden sığınma talebinde bulunduğu kaydedildi. Romanyalı eşiyle birlikte yaşayan Şahan'ın 2 çocuğu olduğu öğrenildi.

ESER ŞAHAN KİMDİR?

Emekli Kıdemli Albay Eser Şahan, Batı Çalışma Grubu (BÇG) belgesini hazırlayan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Daire başkanıydı. BÇG belgesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Dairesi’nde onbaşı olarak askerlik yapan polis memuru Kadir Sarmusak tarafından Emniyet İstihbarat Dairesi’ne ulaştırmasıyla kamuoyunun gündemine gelmişti. Belge, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener’in dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller ve Başbakanı Necmettin Erbakan’ı bilgilendirmesiyle ortaya çıkmıştı.

Albay Eser Şahan, 28 Şubat sürecinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapıyordu. Çok sayıda fişleme belgesinde Şahan’ın imzasının olduğu öne sürülüyordu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...