Sözcü Plus Giriş

Eşini vahşice öldüren Sedat Aydın, “yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırışmış müebbet ile yargılanacak. Aydın, boğarak öldürdüğü eşinin yanında bir de  “namusum için öldürdüm” notu bırakmıştı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 10 Mart 2015 tarihinde ihbar üzerine eve giden polislerin Zehra Aydın'ın cesedine ulaştıkları belirtildi.

ÖLDÜRDÜĞÜ EŞİNİN YANINA SAVUNMA NOTU BIRAKTI

Cesedin üzerinde bıçak, etrafında da naftalinlerin bulunduğu belirtilen iddianamede, komodinin üzerinde de şüpheli Sedat Aydın tarafından yazılan not bulunduğu ifade edildi. Notta, “Benim ufak bir işim var. Sonra teslim olacağım. İstediğiniz oldu (namusum için yaptım) Beni hep dışladınız. 35 sene boşa yaşadım. Önce yuvam yıkıldı, çocuklarımı kaybettim. Şimdi de kaderime gidiyorum. Hepiniz benim gibi olursunuz inşallah” ifadelerinin bulunduğu belirtilen iddianamede, “Şüpheli olaydan sonra askerdeki kardeşini arayarak eşini öldürdüğünü söyledi” denildi.

CESETLE BİRLİKTE UYUMUŞ

Şüphelinin daha sonra Nevşehir'e giderek eski eşi ve ondan olan çocuklarını gördüğü, 11 Mart tarihinde de geldiği Ankara'da Çankaya Polis Merkezi'ne giderek teslim olduğu belirtilen iddianamede, “Daha sonra İstanbul'a getirildi. Şüphelinin kollukta ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadesinde evlendikten sonra maktul eşi Zehra Aydın'ın kendisine karşı hareketlerinin değiştiğini söyledi. Maktulün sık sık uzun ve gizli telefon görüşmeleri yaptığını, evde alkol aldığını, 7 Mart 2015 günü de maktulü daha önce hiç görmediği ve tanımadığı bir erkek şahısla el ele yürürken gördüğünü söyledi. Akşam bu konuyu maktule söylediğini, ancak maktulün kendisine bağırarak tepki gösterdiğini belirtti. Tekrar tartıştıklarını, maktulün kendisini evden kovduğunu, banyoda yüzünü yıkadığı sırada maktulün kendisine saldırdığını,yüzünü tırmaladığını, onu engellediği sırada yere düştüğünü, ‘komşular polis' diyerek bağırmaya başladığını, bağırmasını önlemek amacıyla ağzını eliyle kapattığını söyledi. Daha sonra şuurunu kaybettiğini, 10-15 dakika sonra kendine geldiğinde maktulü yerde yatar vaziyette bulduğunu, kalkması için seslendiğini, nabzına baktığını ancak nabzının atmadığını, bayıldığını düşünerek yatak odasına götürdüğünü, pijamalarını değiştirdiğini, kendisinin de yanında uyuduğunu, sabah uyanmadığını görünce öldüğünü anladığını anlattı” denildi.

Şüpheli Sedat Aydın'ın daha sonra dışarı çıkarak naftalin aldığı, kokmasın diye cesedin etrafına bıraktığı belirtilen iddianamede, “Cesedin şişmemesi için de üzerine bıçak bıraktı. Pişman olduğunu ve olayı eşinin tahrikleri neticesinde gerçekleştirdiğini söyledi” ifadesine yer verildi.

İddianamede, maktul Zehra Aydın'ın bir erkek şahısla el ele gördüğü iddiası nedeniyle cadde üzerindeki işyerleri ile görüşüldüğü, güvenlik kamera görüntüleri istendiği, ancak güvenlik kamera görüntülerine ulaşılamadığı belirtildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTEMİ

Adli Tıp Kurumu raporuna göre Zehra Aydın'ın boğularak öldürüldüğü belirtilen iddianamede Sedat Aydın'ın “Yakın akrabayı öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanması istendi. İddianamenin gönderildiği Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.