Eski belediye başkanına 11 yıl 7 ay hapis

Edremit'in eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında 11 yıl 7'şer ay hapis cezası verildi.

Eski belediye başkanına 11 yıl 7 ay hapis

Balıkesir’in in Edremit ilçesi’nde ‘rüşvet, zimmet, irtikap ve ihaleye fesat karıştırmak’ suçlarından tutuksuz yargılanan 26 sanıktan Edremit’in eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında 11 yıl 7’şer ay hapis cezası verildi.

Kılıç’ın oğlu F.O.K.’ya verilen 1 yıl 8 ay hapis cezasının hükmünün açıklaması ise ertelendi.
Edremit Belediyesi’ne ve belediyeye bağlı Ed-Bel şirketine 1 Ekim 2012 tarihinde düzenlenen operasyon kapsamında dönemin Belediye Başkanı MHP’li Tuncay Kılıç ve oğlu Fatih Oğuzhan Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 5’i tamamen 11’ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 10 kişi ise tutuklandı. Soruşturma kapsamında 10’u tutuklu 21 kişi hakkında ‘rüşvet, zimmet, irtikap ve ihaleye fesat karıştırmak’ suçlarından Burhaniye 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ikinci duruşmasında, mahkeme 11 ay cezaevinde kalan tutuklu sanıkların tahliyelerine karar verdi. 3 yıl süren davanın karar duruşması dün yapıldı.

Duruşmaya tutuksuz sanıklar gelmezken, avukatları katıldı. Mahkeme sanıklardan Edremit eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Edremit İnşaat Ticaret Turizm ve Tanıtım Ltd Şti. (Ed-Bel) eski Müdürü Hasan Tunceli ve işadamı Remzi Akın’a 11 yıl 7’şer ay, temyiz yolu açık olmak üzere hapis cezası verdi. Eski Belediye Başkanı Kılıç’ın oğlu F.O.K.’ya da 1 yıl 8 ay hapis cezası verilip, hükmün açıklanmasının geriye bırakıldı. Diğer sanıklar ise beraat etti. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...