Sözcü Plus Giriş

Euroleague’de 4 Türk takımı: Pınar Karşıyaka ve Darüşşakafa Doğuş da Euroleague’de!

Türkiye'den dört takım bu sezon Euroleague'de mücadele edecek. F.Bahçe ve Anadolu Efes'le birlikte Pınar Karşıyaka ve Darüşşafaka da Euroleague'de...

09:23 -
Euroleague’de 4 Türk takımı: Pınar Karşıyaka ve Darüşşakafa Doğuş da Euroleague’de!

Euroleague’e bu sezon dört Türk takımı katılacağı açıklandı. Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki en büyük organizasyonu olan Euroleague’de gelecek sezon ilk kez 4 Türk takımı yer alacak. Basketbol THY Avrupa Ligi'nde (Euroleague) Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker'in yanı sıra yeni sezonda Pınar Karşıyaka ile Darüşşafaka Doğuş da mücadele edecek.

Avrupa Ligi yönetiminin dün yaptığı toplantı sonrasında 2015-2016 sezonunda Euroleague – THY Avrupa Ligi'ne katılacak takımlar açıklandı. Türkiye'den A lisansına sahip olan Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes dışında Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka B lisansı, Darüşşafaka Doğuş ise “wildcard” ile Euroleague’e dahil edildi. Euroleague’e bu sezon, 11 takım A lisansıyla, 9 takım B lisansıyla, 4 takım da “wildcard” ile katılacak.

Euroleague’de en fazla takım Türkiye ve İspanya'dan

THY Euroleague'ne 2015-2016 sezonunda en çok takım veren ülkeler Türkiye ve İspanya oldu. Toplam 24 takımın mücadele edeceği Euroleague’da Türkiye ve İspanya 4 ekiple temsil edilecek. Rusya'dan 3, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Almanya'dan 2'şer takımın mücadele edeceği Euroleague’de, Hırvatistan, Sırbistan, İsrail, Polonya ve Litvanya'dan da birer ekip yer alacak. Pınar Karşıyaka ve Darüşşakafa Doğuş, THY Avrupa Ligi'ne ilk kez katılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more