Sözcü Plus Giriş

‘Evden hırka giyip gelecekti’

Muğla'nın Fethiye İlçesi’nde plakası alınamayan bir otomobil yaya halde yolun karşısına geçmeye çalışan 41 yaşındaki Nurgül Acar’a çarparak kaçtı.

Güncellenme: 05:17, 11/05/2015
‘Evden hırka giyip gelecekti’

Çarpmanın şiddetiyle 25 metre savrularak park halindeki başka bir otomobile çarpan Acar, yaşamını yitirdi.

Fethiye'nin Karaçulha Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki kaza saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Çalıca'dan Esenköy istikametine giden plakası alınamayan beyaz bir otomobil, yaya halde yolun karşısına geçmeye çalışan Nurgül Acar'a çarptı. Çarpmanın şiddetiyle 25 metre savrulan Acar, yol kenarında park halindeki 48 GY 395 plakalı otomobile arkadan çarparak feci şekilde can verdi. Görgü tanıklarının ifadesine göre Acar'a çarpan otomobil U dönüşü yaparak Çalıca istikametine kaçtı. Polis ekipleri ön camı kırılan ve sağ ön kısmında hasar oluştuğu belirlenen otomobilin peşine düştü. Yolda güvenlik önlemi alınırken, kaza yeri kaçan otomobilden kalan parçaların tespit edilmesi için şeritle çevrildi.

Kaza sonrası olay yerine gelen Nurgül Acar'ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Kaçan otomobil sürücüsünün bulunmasını isteyen Nurgül Acar'ın kardeşi Şahin Acar polis ekiplerinden yardım istedi.

Fethiye Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Acar'ın cenazesi Fethiye Devlet Hastanesi morguna konuldu. Evlenip boşandıktan sonra yalnız yaşayan Acar'ın çocuğu olmadığı ve bir lokantada bulaşıkçı olarak çalıştığı belirtildi.

‘EVDEN HIRKA GİYİP GELECEKTİ'

Kazadan önce Nurgül Acar ile beraber yemek yediklerini anlatan Mehmet Kavgacı, “Hep beraber yemek yedik. Üşüdüğünü, yolun karşısındaki evine gidip hırka giyeceğini söyledi. Gitti ‘Gel çay içelim' dedik. Çay içmeye gelirken sanırım. Çarpma sesi duyduk. Dışarı çıkınca beyaz renkli önü hasarlı bir arabanın buradan geçtiğini gördüm. Önü yamuk tamponu kırıktı ancak plakasına bakmadım. ‘Acaba bu araba nereye vurdu?' diye etrafa bakarken yerde yatan Acar'ı gördüm. Sonra da 112'yi aradım” dedi.

Kazaya ilişkin soruşturma sürerken polis kaçan otomobilin geçebileceği güzergahlardaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. (DHA)