Sözcü Plus Giriş

Fenerbahçe’de Marcelo Bielsa iddiası! Marcelo Bielsa kimdir?

Marcelo Bielsa, Fenerbahçe ile anlaşmak üzere iddiası sosyal medyada geniş yer buldu. Peki Marcelo Bielsa kimdir?

Güncellenme: 10:23, 28/05/2015
Fenerbahçe’de Marcelo Bielsa iddiası! Marcelo Bielsa kimdir?

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybettikten sonraki hedefinde ilk olarak yeni bir teknik direktör ile anlaşma var. Fenerbahçe ile yeni bir iddia sosyal medyayı bir anda karıştırdı. Cine 5 spor müdürü Barbaros Çıdal tarafından ortaya atılan iddiaya göre Fenerbahçe, şu an Marsilya’nın başında olan Marcelo Bielsa ile anlaşmak üzere. Peki Marcelo Bielsa kimdir?

MARCELO BIELSA’NIN MARSİLYA İLE SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan sezon başında Marsilya ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan 59 yaşındaki Marcelo Bielsa’ın kariyerine Marsilya’da devam etme olasılığı da bulunuyor. RMC Sport’ta yer alan haberde Marsilya yönetiminin Marcelo Bielsa’nın sözleşmesini 2017 yılına kadar istediği, görüşmelerin olumlu ilerlemesine rağmen mali şartlar konusunda birtakım pürüzlerin olduğu belirtildi.

Başarılı teknik adam Marcelo Bielsa’nın Fransız kulübüne şu anki yıllık maliyeti vergi oranıyla birlikte 3.6 milyon avro.

2011-2013 yılları arasında Athletic Bilbao’yu, daha önceden de Arjantin ve Şili milli takımlarını çalıştıran Marcelo Bielsa, takımlarına oynattığı ofansif futbolla ön plana çıkıyor.

Marcelo Bielsa kimdir?

Marcelo Alberto Bielsa Caldera, 59 yaşında, Arjantinli eski futbolcu ve teknik direktör. Ligue 1 ekiplerinden Olympique de Marseille'in teknik direktörlüğünü yapmaktadır. 2011-­2013 sezonunda Athletic Bilbao'yu çalıştırmıştır. Marcelo Bielsa daha önce Arjantin ve Şili milli takımlarını da çalıştırmıştır.