Sözcü Plus Giriş

Film izleyip banka soydular

Banka şubesini soyup 2 saatlik çalışmasıyla yakalanan 3 kişinin, geceyi film izleyerek geçirdikleri öğrenildi.

Güncellenme: 15:11, 27/05/2015
Film izleyip banka soydular

Habip ATAM/İSTANBUL

İSTANBUL'da pompalı tüfekle girdikleri banka şubesinden, yaklaşık 250 bin lira alarak kaçan; polisin 2 saatlik çalışmasıyla yakalanan 3 kişinin, geceyi film izleyerek geçirdikleri öğrenildi. Şüphelilerin 2 banka soygunu daha ortaya çıktı.

Avcılar'da önceki gün pompalı tüfeklerle bir banka şubesine giren 2 kişi, 97 bin lira, 43 bin dolar ve 26 euro'yu alarak, dışarıda bekleyen arkadaşlarının otomobiline binerek kaçtılar. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Güvenlik kameralarından şüphelilerin belirleyen Gasp Büro Amirliği ekipleri, pimapen işiyle uğraşan, Serçiyan A. (39), Koray Ç. (32) ve Yusuf D.(34) gözaltına almak için harekete geçti.

KÖPEĞİNİ GEZDİRİYORDU

Soygundan sadece 2 saat sonra, şüphelilerin Beylikdüzü'ndeki bir sitede olduğu belirlendi. Ekipler, baskın için hazırlık yaptı. Sivil polisler, siteye girdiklerinde, Serçiyan A.'nın “Golden” cinsi köpeğini gezdirdiği fark edildi. Şüpheli hemen gözaltına alındı. Daha sonra adrese giren ekipler, diğer 2 soygun şüphelisini de yakaladı. Yapılan aramalarda bankadan çalınan paranın tamamıyla, 3 pompalı tüfek ele geçirildi.

FİLM İZLEDİLER

Ekipler, evde arama yaparken, televizyona bağlı olan CD oynatıcı içerisindeki “Barfi” adlı film, polisin dikkatini çekti. Hint yapımı olan filmin bir bölümünde, sağır ve dilsiz olan başrol karakteri; çeşitli yerlerden soygunlar yapıyor. Şüphelilerin, polisin o filmle ilgili sorusu üzerine; “İzlerken, yaptığımız soygunları hatırladık. Filmden etkilendik, vazgeçecektik. Ama paraya ihtiyacımız vardı. ” dedikleri iddia edildi.

ÜÇÜNCÜ DE YAKALANDILAR

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin, geçtiğimiz yıl 2 banka soygunu daha yaptığı ortaya çıktı. Emniyette hiçbir suç kaydı bulunmayan şüphelilerin, ilk eyleminin, 29 Ağustos'ta Bağcılar'da meydana geldiği öğrenildi. Buna göre; İstoç'taki banka şubesine giren maskeli ve silahlı soyguncular 160 bin lira alarak kayıplara karıştı.

Daha sonra 15 Aralık'ta Bayrampaşa'da ortaya çıkan şüpheliler, aynı yöntemle, aldıkları 30 bin lirayla kaçtı. Bu olayda, banka güvenlik görevlisinin şüphelilerin ardından ateş ettiği de öğrenildi. Kurşunlardan 2`si soyguncuların kaçtığı araca isabet etmesine rağmen yaralanan olmadı.

Haklarında 3 ayrı soygundan işlem yapılan şüpheliler, bu sabah adliyeye sevk edildi.

Yayınlanma Tarihi:15:08,