Sözcü Plus Giriş

Film senaryosu gibi cinayet

3 yıl önce hakkında kayıp ihbarı yapılan şahsın cinayete kurban gittiği belirlendi. Cinayetin 'hikayesi' ise film senaryolarını aratmadı.

Güncellenme: 21:07, 16/05/2015
Film senaryosu gibi cinayet

Habip ATAM/İSTANBUL

İstanbul Polisi, 3 yıl önce haklarında kayıp başvurusu yapılan çiftin, cinayete kurban gittiğini ortaya çıkardı. Dizi film senaryolarını aratmayan olayla ilgili, (KŞB) Kayıp Şahıslar Büro Amirliği 8 kişiyi gözaltına aldı.

Osmaniye'de yaşayan Mehmet Şahinoğlu, 18 Ekim 2012'de İstanbul'da kayboldu. Ablası İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü'ne giderek kayıp başvurusu yaptı. (KŞB) Kayıp Şahıslar Büro Amirliği'nce çalışma başlatıldı. Abla, Emine Yılan'ın bilgisine başvuruldu. Yılan'ın ifadesine göre; dul olan, Mehmet Şahinoğlu, 2012 Mayıs'ında 2'inci evliliğini yaptı. Ancak bir süre sonra, nikah kıydığı Saime (Sivri) Şahinoğlu'nun Bursa'da “kuma” olarak yaşadığı evden kaçtığı anlaşıldı. Saime Şahinoğlu'nun resmi nikahsız yaşadığı, eşi Osmaniye'ye giderek, 2 çocuğunun annesini Bursa'ya götürdü.


KAFATASI BULUNDU

KŞB dedektiflerince, ifadesi alınmak istenen Saime Şahinoğlu'nun da kayıp olduğu ortaya çıktı. Ailesinin Mehmet Şahinoğlu'nun kaybolduğu tarihlerde, Bursa Emniyeti'ne başvuru yaptığı belirlendi. Çalışmada,19 Ekim'de Akdeniz ailesine ait Gemlik'teki çiftlikte sinyal verdiğini belirledi. Şüpheler Mehmet Salim Akdeniz'in üzerinde yoğunlaştı. Soruşturma sürerken, Gemlik'teki çiftlik çevresinde 2014'te yapılan yol çalışmasında, bir erkeğe ait kafatası bulunduğu öğrenildi. Adli Tıp Kurumu'na gönderilen kafatasının 2012'de öldürülen 50 yaşlarında birine ait olduğu belirlendi. Kesin sonuç ise kafatasına yapılacak yüz giydirme işleminden sonra netleşeceği dile getirildi.

Dedektifleri, eldeki delilleri de birleştirince, Mehmet ve Saime Şahinoğlu'nun öldürüldüğü sonucuna ulaşıldı. Olayla ilgisi olabilecek şüpheliler, çalışmayla belirlendi. İstanbul, Bursa, Muş, Diyarbakır ve Bingöl'de yapılan eş zamanlı baskınlarla Mehmet Salih A., karısı ve oğlunun da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 3'ü serbest kalırken, 5'i emniyetteki işlemlerin ardından adliye sevk edildi.

OĞLU İNTİHAR ETTİ

Cinayetin sebebiyle ilgili, iddiaya göre; Bursa'ya dönen Saime Şahinoğlu; Mehmet Salih Akdeniz'ın nikahlı eşi Saadet Akdeniz'den olan oğlu Fırat Akdeniz'den dayak yediği için kaçtığını söyledi. Babası tarafından azarlanan Fırat ise intihar etti. Fırat Akdeniz'in eşi ve annesi, Saime Şahinoğlu'nu suçladı. Aile Mehmet ve Saime Şahinoğlu'nun öldürülmesi için karar aldı.

 

BAŞKA İNTİHAR DA VAR

Araştırmalarda, Akdeniz Ailesi’nin küçük oğlu Gökhan Akdeniz'in de babası tarafından sevgilisinden ayrılması konusunda zorlandığı için 2002'de intihar ettiği ortaya çıktı. Gökhan Akdeniz'in sevgilisi Leyla Şakar 2004'te ortadan kayboldu. Şakar Ailesi'nin, o dönem emniyete verdikleri ifadede, kızlarının kaybolmasından Akdeniz ailesini sorumlu tuttukları öğrenildi.

 

Eşinin boğazını kesti, böyle savundu

Eşinin boğazını kesti, böyle savundu

Yayınlanma Tarihi:16:00,