Sözcü Plus Giriş

Findeks kredi notu öğrenme işlemleri

Finans, reel sektör ve bireylerin referans olarak kullandığı kredi notu hesaplaması artık çok kolay. Findeks kredi notu detayları için haberimizi inceleyin

Güncellenme: 13:42, 26/11/2015
Findeks kredi notu öğrenme işlemleri

Kredi notunuzu finansal veri tabanlı sistemlerden sorgulayabilirsiniz. Buna en iyi örneklerden biri de Findeks.com adresidir. Bu sistem üzerinden rahatlıkla kredi notunuzu, kredi kart ödeme tablonuz ve limitleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.
Kredi notunuz banka başvurularınızı etkilemektedir. Durum şu ki eğer kredi notunuz düşük ise kredi talebiniz veya kredi kartı talebiniz bankalar tarafından kabul edilmeye bilir. Kredi notunuz ise bankalara olan ödemeleriniz ne kadar düzenli olduğuna göre değişiklik gösterir. Eğer banka ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmiyorsanız kredi notunuz düşecek ve bu durum taleplerinize ret olarak yansıyacaktır. Findeks.com dan kredi notu sorgulamak ve kredi notu sorgulama ekranına ulaşmak için öncelikle TC kimlik numaranız ile ücretsiz üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra giriş yapın ve ilgili basamakları takip ederek Findeks kredi notu sorgulama ekranı karşınıza çıkacaktır. Buradan kredi notunuzu öğrenip bankalara bu doğrultuda başvuru yapabilirsiniz.

Kredi notu sorgulama ekranın da çıkan puanınız bankalardan kredi alıp alamayacağınızı kredi talebinizin onaylanabilme ihtimalini size göstermektedir. Bankadan kredi çektiniz fakat ödemelerin gerçekleştiremediniz bu durum da kredi notunuz otomatik olarak düşüş yaşamaktadır.
Kredi notu düşüklüğüne bağlı olarak da bankalardan kredi almanız zorlaşır. Hem çalıştığınız banka hem de diğer bankalar size kredi vermezler. Bu sistem bankaların ortak veri tabanı sistemi de diyebiliriz. Kredi notunuz kredi talebiniz esnasında araştırılıp görülür ve kredi verilmeye bilir. Tekrar bankalar ile çalışmanızı düzenlemek için kredi notunuzu güncellemeniz lazım. Kredi notunuzu TC kimlik numarası ile öğrenebilir ve sms ile cep telefonunuza bu bilgileri isteyebilirsiniz. İstenen bilgilerin doğrulu en kısa sürede kontrol edilmektedir. Kontrol edildiği için de kredi notu bilgileri oldukça güvenilirdir. Kredi notu öğrenmek artık cep telefonlarının mobil uygulamaları üzerinden de yapılabiliyor.

Yayınlanma Tarihi:09:08,