Reklamsız Sözcü

Findeks Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Findeks puan hesaplama işlemleri Findeks üzerinden yapılır. Findeks puan hesaplama işlemleri aynı zamanda kredi notu sorgulama olarak da bilinir.

android-time 08:26
Findeks Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?
Findeks puan hesaplama işlemleri Findeks üzerinden yapılır. Findeks puan hesaplama işlemleri aynı zamanda kredi notu sorgulama olarak da bilinir.

Kişilerin Findeks üzerinden yapacağı işlemler ile birlikte puanını öğrenmesi mümkündür. Findeks puan hesaplama işlemlerinde kişilerin online olarak sisteme giriş yapması gerekir. Giriş sonrasında ise üyelik girişi yapılmalıdır. Üyelik girişi sonrasında ise kolay bir şekilde Findeks puan hesaplama yapılabilir. Findeks bilgi paylaşım blogunda bulunan Findeks puan sorgulama yazısında da kişilerin puan hesaplama için üyelik girişi yapması gerektiği belirtilir. Siteye ilk girişte aşağıdaki gibi bir ekran açılır.

Bu ekranda kişilerin giriş bölümünden yararlanması gerekir. İlk defa sisteme giriş yapanların bu konuda üyelik alması gerekir. Üyelik için bireysel ve ticari olmak üzere iki farklı seçenek bulunur. Bu seçeneklerden uygun olanının seçilmesi sonrasında sunulan üyelik seçeneklerinin seçilmesi yeterlidir. Böylece kişiler sisteme giriş için üyelik alarak, Findeks puan hesaplama yapabilir. Üyelik konusundaki işlemlerin tamamlanması sonrasında ise aşağıdaki gibi bir ekran açılır.

Bu ekranda kişilerin güncel not bilgi görülür. Puan hesaplama için ek bir işlem yapılmasına gerek kalmadığı gibi direk online olarak üyelik girişi sonrasında profil bölümüne giriş yapılması ile findeks sitesinde de belirtildiği gibi kredi notu sorgulama yapılır. Kişiler puan hesaplama seçimi sonrasında ekranda yer alan not bilgilerini inceleyerek puan durumunu inceleyebilir. Puanın risksiz olması gerekir. Kişilerin bankalarda yapacağı işlemlerde herhangi bir sorun yaşamaması adına iyi bir puana sahip olması gerekir. Eğer puan düşükse yapılan başvurular olumsuz bir şekilde sonuçlanır. Bu bakımdan not bilgisinin online olarak takip edilerek, yükseltilmesi için çalışmaların yapılması oldukça önemlidir ve bu konuda kişiler online olarak her zaman işlemlerini yapılabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more