Sözcü Plus Giriş

Fisun Yurdusever hayatını kaybetti, Twitter yasa boğuldu

Fisun Yurdusever hayatını kaybetti. Fisun Yurdusever, Twitter'da hastalığı ile alaycı şekildeki paylaşımları ile tanınmış, yardım kampanyaları başlatılmıştı

Güncellenme: 09:13, 14/05/2015
Fisun Yurdusever hayatını kaybetti, Twitter yasa boğuldu

Fisun Yurdusever’i yakalandığı hastalığı ile dalga geçer şeklinde attığı mesajlar ile tanıdık. Sosyal medyada “hastalığıyla konuşarak ve dalga geçerek” attığı mesajlarla dikkati çekmesinin ardından kendisi için kampanya başlatılan 21 yaşındaki kanser hastası Fisun Yurdusever, yaşamını yitirdi. Fisun Yurdusever kimdir?

Bir süredir Bursa Acıbadem Hastanesi’nde kanser tedavisi gören Fisun Yurdusever, sevk edildiği Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

Bir yıl önce mide kanserine yakalanan ve organı alındıktan sonra kanserli hücreler kemiklerine de sıçrayan Fisun Yurdusever için sevenleri tarafından sosyal medyada “Kırmızı rujlu kız, mekanın cennet olsun” şeklinde başsağlığı mesajları yayınlandı.

FisunYurdusever, Hürriyet’ten Ayşe Arman’a verdiği röportajda, “Fotoğraflarımı Instagram'da paylaşmak beni hayata bağlıyor, motive ediyor. Güzel yorumlar okumak kadar beni mutlu eden bir şey yok” demişti.

Fisun Yurdusever, aynı röportajda, “Benim gelecek hayallerim yoktu. Çünkü zor bir hayat yaşadım. En fazla yarınımı bildiğim, her ay maaş alabileceğim masa başı bir işim olsun isterdim” demişti.