Sözcü Plus Giriş

Dönemin emniyet amirinin Taksim Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki fuhuş skandalının hükümete zarar verir diye örtüldüğü yönündeki gündeme bomba gibi düşen açıklamaları, CHP İzmir Milletvekili ve 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Hülya Güven'in “yuvalardaki skandalların neden önlenemediğini” sorduğu önergesinin de cevabını vermiş oldu.

Güven, geçtiğimiz haftalarda 4 kız çocuğunun Elazığ Harput Rehabilitasyon Merkezi'nden cinsel taciz nedeniyle kaçmasıyla gündeme gelen çocuk yuvaları ile ilgili 13 Mart 2015 tarihli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'nın cevaplaması istemiyle soru önergesi sunmuştu.

“GÖZ GÖRE GÖRE FUHUŞA YÖNLENDİRİLMİŞLER”
Bunca skandala rağmen çocuk yuvalarındaki sorunların neden çözülmediği konusunu soru önergeleri ve Meclis konuşmaları ile defalarca dile getiren Güven, “29 ocak 2014 tarihinde yaptığım meclis konuşmasında da İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce ‘Taksim Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezinde kalan kız çocuklarına, merkezde görevli yöneticiler tarafından fuhuş yaptırıldığı' ihbarı kapsamında 1 yıldır teknik takip ve istihbarat çalışması yapılmakta olduğunun skandalın başka bir boyutunu oluşturduğunu belirtmiştim. İddianın üzerinin neden örtüldüğü dönemin emniyet amirinin bugün basında yer alan açıklamaları ile anlaşılıyor. Kız çocuklarımız ‘muhafazakar' hükümet zarar görmesin diye suçluların tespiti için beklenen 1 yıl daha fuhuşa yönlendirilmişler. Devlet baba kimsesiz çocuklara babalık yapamadığı gibi, muhafazakar hükümet de en muhafazakar olması gereken yerde kendi çıkarlarını düşünüyor” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:42,