Sözcü Plus Giriş

Gervinho’yu Drogba ikna etti! Gervinho kimdir?

Gervinho'ya Drogba'dan Galatasaray tavsiyesi. Drogba'dan sarı-kırmızılı takım hakkında bilgi isteyen Gervinho'ya "hiç düşünme" dedi. Peki Gervinho kimdir?

Güncellenme: 16:31, 20/07/2015
Gervinho’yu Drogba ikna etti! Gervinho kimdir?

Gervinho Galatasaray yolunda. Galatasaray’a gelmesi için Gervinho’yu Drogba’nın ikna ettiği söyleniyor. Didier Drogba devreye girdi, vatandaşını Cim Bom için ikna etti. Galatasaray'da forvet konusunda tüm gözler, Roma ile yollarını ayırmaya hazırlanan Gervinho'ya çevrildi. Fildişili Gervinho’nun Galatasaray’a gelmek istemesinde Drogba’nın söylediği sözlerin büyük pay sahibi olduğu bilgisi verildi. Peki Gervinho kimdir?

DROGBA’DAN GERVINHO’YA “HİÇ DÜŞÜNMEDEN GİT”

Bu doğrultuda Sarı-Kırmızılı kulüp ve Türkiye hakkında bilgi toplamaya başlayan Gervinho'ya da, büyük yerden bilgi geldi. Galatasaray'ın eski yıldızı Didier Drogba'nın, milli takımda beraber oynadığı vatandaşına, “Türkiye senin için harika bir yer olabilir. Orada çok mutlu olursun. Eğer anlaşırsan, hiç düşünmeden git” dediği öğrenildi. Bu sözler sonrasında anlaşmaya daha sıcak bakan tecrübeli forvetin, Galatasaray'a, “Siz kulübümle anlaşın, ardından görüşelim” mesajını gönderdiği bildirildi.
Drogba, Fildişi Milli Takımı'ndan arkadaşı olan Gervinho'ya sadece Galatasaray'ı değil, İstanbul'daki sosyal hayatı da anlattı ve “Roma'yı aratmaz, hatta daha da iyisi” bilgisini verdi.

GERVINHO KİMDİR?

Esas adı Gervais Yao Kouassi olan Gervinho 1987 doğumlu olup şu an Roma’da oynayan Fildişi Sahilli forvet oyuncusudur. Gervinho, futbola 1998’de ASEJ Abidjan’da başladı. Burada 4 sene oynadıktan sonra 2002’de Toumodi’ye gitti. Burada da 2 sene oynadıktan sonra KSK Beveren’e gitti. Gervinho’nun futbol kariyerinde patlaması bu takımda oldu. KSK Beveren’de 66 maçta 14 gol attı ve ardından büyük bir yükseliş kaydederek Le Mans’a transfer olan Gervinho, 59 maçta 9 gol attı. 2009 yılında ise 8 milyon euro karşılığında Lille’e transfer oldu. Lille OSC’deki ilk sezonunda ligde 13 gol olmak üzere 41 maçta 18 gol attı. 2010/2011 sezonunda ise ligde 15 gol olmak üzere 50 maçta 18 gol attı ve takımının hem Ligue 1 hem de Fransa Kupası’nı kazanmasında oldukça önemli rol oynadı. Gervinho’nun bu performansı onu 2013’te Roma’ya transfer olmasını sağlamıştır.

Gervinho,2008 Pekin Olimpiyatları’nda kaptan olarak görev aldı. Kaptan olarak seçilmesinin nedeni ise, Gervinho’nun olimpiyat elemelerinde Mali karşısında 2 gol kaydetmesi ve maçın 3-1 bitmesidir. Bu sayede Gervinho ününü artırmıştır. Ayrıca olimpiyatlarda Fildişi Sahili’nin Sırbistan’ı 4-2 yendiği maçta da 2 gol atarak takımının 3 puan almasını sağlamıştır.