Reklamsız Sözcü

GİB borç sorgulama ve vergi borcu ödeme işlemleri

GİB borç sorgulama sayfasından vergi borçlarınızı öğrenebilirsiniz. GİB kredi kartı ile borç ödeme detayları ve işlemlerin nasıl yapılacağı haberimizde.

10:35 -
GİB borç sorgulama ve vergi borcu ödeme işlemleri

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından online olarak oluşturulmuş olan internet vergi dairesi aracılığı ile mükelleflerin pek çok konuda bilgi alması ve borç durumunu öğrenmesi, borç sorgulama yapması mümkündür. Yapılacak olan online işlemler sonrasında mükelleflerin mevcut borçlarını ödemesi için kredi kartı ile borç ödeme imkanı getirilmiştir. GİB kredi kartı ile vergi borcu ödeme olarak sunulan bu yenilik ve özellik sayesinde kişilerin mevcut borçlarını online olarak ödemesi mümkündür. Bu açıdan sizler de GİB kredi kartı ile borç ödeme imkanından yararlanabilir ve borçlarınızı ödeyerek kurumlara gitmeden tüm işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz.

GİB kredi kartı ile borç ödeme dışında herhangi bir şekilde borç ödemesinin yapılması da mümkün değildir. İnternet üzerinden mevcut borçlarını ödemek isteyenlerin mutlaka kredi kartını kullanması gerekmektedir. GİB borç sorgulama sayfası üzerinden vergi borcu ödeme aşamasına geçilmesi için ilk olarak GİB borç sorgulama yapılması gerekir. Resmi internet sitesinde borç durumunun öğrenilmesi için çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Buradaki hizmetlerin seçilmesi ile birlikte borç görüntülenmesi de mümkün olacaktır. Borçların görüntülenmesi sonrasında ise yapılması gereken hangi borç ödenmek istiyorsa o borçların seçilmesidir. Böylece ödeme adımlarına geçerek kredi kartı ile borç ödeme yapılabilir. Kredi kartı ile borç ödeme sırasında ekrandaki alanlara kart bilgilerinin girilmesi gerekir.

GİB kredi kartı ile vergi borcu ödemesi yapacak olan vergi mükelleflerinin yaşadığı sorunlardan bir tanesi borçların sistemden düşülüp düşülmeyeceğidir. Fakat unutulmaması gereken en önemli nokta sunulan hizmetlerin resmi olarak kurumlar tarafından sunulduğudur. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşanmış olsa da vatandaşların mağdur olması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle siz de sunulan GİB kredi kartı ile vergi borcu ödeme imkânından yararlanabilir ve tüm borçlarınızı kredi kartınız üzerinden ödeyebilirsiniz. Bu imkân sayesinde tüm borçlarınızı ödemeniz mümkün olduğu gibi bundan sonraki sürelerde borç ödemek için kurumlara giderek, uzun saatler boyunca sıra beklemenize gerek kalmaz. Bu açıdan bile kredi kartı ile borç ödeme işlemlerinin yapılması çok avantajlıdır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:48 26.11.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more