Reklamsız Sözcü

GİB İnternet Vergi Dairesi ile Vergi Borcu Sorgulama

GİB internet vergi dairesi aracılığı ile online olarak vergi ödemeleri ve GİB işlemleri ile ilgili detaylar haberimizde...

android-time 07:22
GİB İnternet Vergi Dairesi ile Vergi Borcu Sorgulama
GİB internet vergi dairesi aracılığı ile online olarak vergi ödemeleri ve GİB işlemleri ile ilgili detaylar haberimizde...

Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye'de vergi ve ödemesi zorunlu olan borçların tahsil ve yönetim işlemlerini yürütmektedir. Vergi mükellefi olan kişilerin borç takibi yapabilmesi adına, sadece kurumlar üzerinden değil, aynı zamanda GİB internet vergi dairesi üzerinden de hizmetler sunulmaktadır. Bu sayede GİB internet vergi dairesi internet sitesi üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte pek çok hizmet alınarak, online olarak işlemler tamamlanabilmektedir.

GİB internet vergi dairesi aracılığı ile yapılacak işlemler arasında çeşitli GİB borç sorgulama hizmetleri bulunmaktadır. Kira, araç ve vergi ile ilgili yapılacak GİB borç sorgulama işlemleri sonrasında mükelleflerin hem borç durumunu görüntülemesi hem de borçlarını online olarak GİB internet vergi dairesi üzerinden ödemesi mümkündür. Böylece kişilerin vergi borcu takibi yapmasının yanı sıra borçları ile ilgili ödeme işlemlerini de internet üzerinden yapılması sağlanmış durumdadır. Sunulan imkândan yararlanarak sizler de belirtilen hizmetler üzerinden işlemlerinizi yapabilir ve GİB internet vergi dairesi aracılığı ile sunulan bu avantaj ile kurumlara gitmekten kurtulabilirsiniz. GİB internet vergi dairesi, resmi internet sitesine girildiğinde kişilerin işlem yapabilmesi için menü açılacaktır. Menü üzerinden yapılacak seçimler ile birlikte işlemler çok kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir.

Çeşitli GİB sorgulama işlemlerini yapabilecek olan kişiler, sunulan hizmetlerden aynı zamanda ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Bu kapsamda, ihtiyaç halinde direk GİB internet vergi dairesi sitesi aracılığı ile GİB borç sorgulama yapılarak borç dökümünün alınması gerekir. GİB borç sorgulama olarak sunulan hizmetlerden yararlanılacak olan kişiler borç döküm aldıktan sonra online olarak ödeme yapılması da oldukça kolaydır. Ödeme yapmak isteyen kişilerin ödemek istedikleri borçları seçtikten sonra ödeme adımlarına geçmesi ve kredi kartı bilgilerini ödeme formuna girmesi gerekir. Böylece ilgili borç kredi kartı limitinden tahsil edilecek ve kişilerin tüm ödemeleri de tamamlanmış olacaktır. Yapılacak işlemlerde komisyon da alınmamaktadır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:0026.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more