Reklamsız Sözcü

GİB İnternet Vergi Dairesi İşlemleri

GİB internet vergi dairesi, kişilerin yasal ödemeleri ile ilgili sorgulama yapabileceği bir sitedir. GİB internet vergi dairesi işlemleri nasıl yapılır?

android-time 09:34
GİB İnternet Vergi Dairesi İşlemleri
GİB internet vergi dairesi, kişilerin yasal ödemeleri ile ilgili sorgulama yapabileceği bir sitedir. GİB internet vergi dairesi işlemleri nasıl yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen işlemlerin online olarak da yapılabilmesi amacıyla GİB internet vergi dairesi oluşturularak kullanıma sunulmuştur. Kişiler ilgili sayfada yer alan tüm hizmetler için yardım alarak güncel durumunu inceleyebilir. Site üzerinden en çok yapılan işlem Gib gen tr blog sitesindeki vergi borcu sorgulama yazısında da detaylarının anlatıldığı vergi borç işlemleridir. Kişiler vergi ödemelerini takip etmek ve ödenmeyen borçları öğrenmek için GİB üzerinden yardım almaktadır. GİB sayfasına giriş yapıldığında aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekran açılır.

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin işlem yapması adına sunulan hizmetler arasından seçim yapması gerekir. Seçimin ardından ise sayfada özel bir form açılarak, kişilerin bilgilerine ulaşılması adına TC kimlik numarası gibi bilgiler istenir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından ise hizmete ait güncel durum ekranda görülür. Gib bilgi blogunda yer alan GİB borç sorgulama sayfasında borç sorgulama yapılması için aşağıdaki resimdeki formun doldurulması gerektiği belirtilir.

Bu tür formların doldurulması sonrasında kişilerin bilgilerine erişim sağlandığından dolayı formların doğru bir şekilde doldurulması gerekir. GİB internet vergi dairesi sayesinde kişiler istediği konuda bilgi alabilir. Araç vergilerinden emlak beyannamelerine vergi borçlarından resmi diğer borçlara kadar detaylı bir şekilde sorgulama yapılarak durum öğrenilebilir. Aynı zamanda kişilerin borçlarına dair detayları da öğrenebilir olması, bu konuda işleri kolaylaştırır. Sorgulama yaptıktan sonra yayınlanan verilerin incelenmesi ile birlikte borçlara dair herhangi bir soru işareti kalmaz. Bu açıdan sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak GİB internet vergi dairesi aracılığı ile güncel borç durumunuzu öğrenebilirsiniz. GİB İnternet Vergi Dairesi hizmetleri üstelik ücretsizdir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more