Reklamsız Sözcü

GİB Trafik Cezası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Trafik cezası olan ve internet üzerinden ödemek isteyenler için GİB internet vergi dairesi aracılığıyla trafik cezası ödeme nasıl yapılır haberimizde.

android-time 08:03
GİB Trafik Cezası Sorgulaması Nasıl Yapılır?
Trafik cezası olan ve internet üzerinden ödemek isteyenler için GİB internet vergi dairesi aracılığıyla trafik cezası ödeme nasıl yapılır haberimizde.

GİB trafik cezası sorgulama işlemleri ile ceza konusundaki tüm ihtiyaçlar giderilir. Kişiler trafik cezası sorgulama sonrasında ödeme işlemlerini de ilgili ekranda yapabilir. GİB ile trafik cezası ödemek için önce aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa GİB aracılığı ile işlem yapanların ilk olarak karşısına gelen form şöyledir;

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Bu formun doldurulmasının ardından menü açılarak, kişilerin yapacağı işlemlere göre seçim yapması sağlanır. Bu açıdan yapılmak istenen işleme göre seçim yapmanız yeterlidir.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Özellikle motorlu taştılar vergisi gibi ödemelerde ekranda yer alan borç ödeme butonlarına tıklanmalıdır. İlgili ekranda kredi kartı bilgileri girildikten sonra tüm borçlar ödenirken, kişilere ödeme belgesi de verilir. Bu belge ise şöyledir;

Trafik Ceza Bilgileri

Trafik cezası sorgulama bilgilerine tıklandığında ise kişilerin mevcut cezaları ekranda sıralanır. Böylece tüm cezalar için kolay bir şekilde bilgi alınabilir. Cezaların hangi tarihlerde verildiğinden cezanın tutarına ve varsa cezaya eklenen faizler görülebilir. Böylece kişiler trafik cezaları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alırken, aynı zamanda cezanın olup olmadığını kontrol edebilmektedir. Ceza bilgileri bölümünden cezalar öğrenildikten sonra ise ödeme adımlarına geçiş yapılabilir.

Beyanlı Trafik Cezası Ödeme

Beyan edilen trafik cezasının ödenmesi için sitede bulunan beyanlı trafik cezası ödeme bağlantısı tıklanmalıdır. Daha kısa bir şekilde beyanlı trafik cezası ödeme işlemlerini yapmak isteyenler ise ceza sorgulama sonrasında alt kısımda yer alan kredi kartı ile ceza ödeme bölümünü kullanmalıdır.

Resimde görüldüğü gibi kredi kartı ile ödeme butonuna tıklandığında kişiler direk ceza ödeme sayfasına erişim sağlayarak, cezasını ödeme imkânı bulmaktadır. Ceza ödemek isteyenler, kredi kartı ile ödeme yapmak zorundadır. Kredi kartı dışında ödeme kabul edilmediğinden dolayı, belirtilen detaya dikkat edilmeli ve kredi kartı ödeme imkânı olduğunda kredi kartı ile ödeme yapılmalıdır. Trafik cezası ödeme için belirtilen adımlar takip edilebilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:1907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more