Gökçek vatandaşı tehdit ediyor

Melih Gökçek Dikmen Vadi halkının haklarını vermemek için, yerinden ederek anlaşma sağlamak için tehditlere başladı.

Gökçek vatandaşı tehdit ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih gökçek Dikmen Vadi halkının haklarını vermemek için, yerinden ederek anlaşma sağlamak için tehditlere başladı.

Dikmen Vadi halkının yerinde konut vermek istemeyen Melih gökçek bir de vadi halkından para talep etti. Mülkiyeliler Birliği'nde bugün yapılan basın toplantısında konuşan Dikmen Barınma Hakkı Bürosu sözcüsü Tarık Çalışkan, “Melih Gökçek şeytani oyunlar peşinde” dedi.

Çalışkan, “ Gökçek'in şeytani oyunlarına bakın ‘Dikmen'de dar gelirli gruplara konut vereceğim' diyor, biz hangi, gruptayız acaba? Gökçek bizi hangi grupta görüyor? 40 yıldır Dikmen Vadisi'nde oturuyoruz bize yerimizden konut vermiyor dar gelirlilere verecekmiş. Tapu tahsisi olan arkadaşlarımıza yazı göndererek, İlker'den ve ayrancı'dan konut vereceğini söyleyerek takas edelim diyor, takas şartı ise Ayrancı'dan konut isteyen 260 bin TL ödeyecek, İlker'den isteyen 180 bin TL ödeyecek. Vatandaşın yerini vatandaşa satma peşinde.

Gökçek hakkında suç duyurusuGökçek hakkında suç duyurusu

Dikmen Vadisi'nde yaşayanları yok sayıyor halkı yok sayıyor. Emniyet'e ve içişlerine eli islahli gruplar var diyor. Vadi halkını tehditlere başladı. Mahalle'de yaşayanlar halk değilmiş, eli silahlıymış. Halka silahlı çete diyen Gökçek'e hatırlatmak isteriz ki biz halkız, Dikmen vadisi'ne saldırmaktan vazgeçsin. Son olarak Bakanlar kurulu'ndan karar aldırıyor, riskli alanmış, Bakanlar Kurulu İ. Melih Gökçek'in emrinde çalışıyor herhalde” şeklinde konuştu.

“Gökçek vadi halkını korkutma peşinde”
Toplantıya katılan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Melih Gökçek'in tarzı bu, Odaları da hedef gösterdi suç duyurusunda bulunduk. Dikmen Vadi halkını da tehdit etmekten çekinmeyecektir. Vadi mücadelesi Ankara'nın tüm halkının nefes alma hakkının da mücadelesidir, yeşil alanların ve Ankara'nın hava koridorunun sağlıklı kentlerin de mücadelesidir. Melih Gökçek korkutarak Vadi halkının yerlerinden etmek istiyor, geri çekilmesini istiyor. Kentin değerli yerlerinde yer alna gecekondu halklarının hakları tehdit ediliyor. Kaçak yapı yıkma peşindeyse Ankapark'a baksın. Kaçak saray'a baksın “ dedi.
Dikmen Vadi halkının avukatı Deniz Özbilgin de söz alarak “ Halkın yerel yönetimlere katılamadığı ülkemizin bir gerçeği. Katılımın olmadığı yerde Dikmen Vadisi halkı, nerede yaşayacağına kendisi karar veriyor. Yerel yönetimin baskılarına rağmen kendisi karar veriyor. Dikmen Vadisi'nden ayrılmıyor, bu anlamda onurlu bir mücadele yürütüyorlar. Yerel yönetim tehditle saldırıyor.” İfadelerini kullandı.

Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim: “ Dikmen Vadi halkı barınma hakkını savunuyor, vadi halkının mücadelesi meşrudur. Mücadelesinin yanındayız” dedi.
Vadi halkı konuştu: “Gökçek bizi muhatap almıyor”

Vadi halkından Türkan Kama ise Gökçek bizi muhatap almıyor dedi. Dikmen vadisi'nde gecekonduda yaşayan Türkan şunları söyledi: “ Yıllar önce Urfa'dan geldik yerleştik vadiye Melih gökçek'e söyledik, barıştan yanayız, çözümden yanayız diye ama masaya oturup bizimle konuşmuyor. Haklarımızı bize vermiyor. Herkes evini savunuyor orada. Biz Dikmen'de evimizi savunuyoruz. Biz oradayız, orada halk var” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...